Już 40 raz największa światowa impreza przemysłu zegarkowego i biżuteryjnego odbiła się szerokim echem wśród wiodących producentów.

Jubiler pluciński - baselworld 2012

Czołowa pozycja i ogromny prestiż  to domena towarzysząca targom od lat. Tegoroczną imprezę otworzył sam minister gospodarki Johann Schneider-Ammann. W blasku fleszy i deszczu oklasków przeciął wraz z szefem Bazylei Christoph Brutschin symboliczną wstęgę umieszczoną przy wejściu do pierwszej hali wystawowej. Dokładnie 8 marca o godzinie 10.45 maszyna błyskotek poszła w ruch.

Powierzchnia wystawowa BASELWORLD 2012 wynosi 160.000 metrów  kwadratowych. W liczbach oszacowano ponad 100.000 biznesowych gości i ponad 3000 przedstawicieli mediów ze 100 krajów. 1.815 wystawców branży zegarkowo-biżuteryjnej z 41 krajów, wystawiających swoje najnowsze i najbardziej ekskluzywne modele.

Jubiler Pluciński - baselworld 2012

Pomimo gospodarczych zawirowań, przemysł towarów luksusowych kwitnie. Najlepszym świadectwem jest tak spektakularne zainteresowanie. Dla odwiedzających targi, koleje szwajcarskie przygotowały nawet specjalną taryfę zniżkową -10% pomiędzy Bazyleą a wszystkimi stacjami kolejowymi Szwajcarii.

Produkty z wyższej półki cieszą się sporym zainteresowaniem rynków wschodzących, takich jak Azja oraz Bliski Wschód, co przekłada się na co raz to bardziej spektakularne rekordy cenowe. Najdroższe "cacko” prezentowane na targach to Hublot, wart bagatela 5 mln dolarów.

A oto kilka prawdziwych "Rolls-Royce'ów” wystawy :

Hublot Classic Fusion Tourbillon - z tytanu albo 18-karatowego złota King Gold. Obydwie wersje dostępne jedynie w limitowanej ilości 50 egzemplarzy. Uszlachetniony profil i ponadczasowa elegancja w klasycznym sportowo-eleganckim stylu. Szkieletowa grafika to prawdziwy majstersztyk precyzji. Charakteryzuje się też niezwykłym połyskiem. Poprzez dodanie 5% platyny do masy złota otrzymano jedyny w swoim rodzaju odcień. Model z charakterem, zachowany w ponadczasowej zegarmistrzowskiej konwencji.

Jubiler pluciński - baselworld 2012


OMEGA Constellation 27mm Stars
- prawdziwa gwiazda wieczoru. Wykonany z 18- karatowego złota. Piękna, szczotkowana koperta czasomierza z polerowanymi punktami, bransoletka wysadzana 144 diamentami o szlifie brylantowym i ogólnej wadze 0,54 karata. Luneta wysadzana jest 32 diamentami z brylantowym szlifem o całkowitej wadze 0,50 karata. Tarczę zdobią gwiazdki również wykonane z różowego złota. Na godzinie 3 znajduje się okienko datownika w kształcie trapezu. Kaliber jedyny w swoim rodzaju. Atrybut pewnej siebie, eleganckiej kobiety sukcesu.

Jubiler pluciński - baselworld 2012

OMEGA Speedmaster Racing - cieszący się ogromnym uznaniem  u sportowców motocyklowych i kierowców rajdowych. Od 1957 roku, OMEGA Speedmaster zaskakiwała doskonałymi wynikami w pomiarach czasu. Nowy zegarek OMEGA Racing jest uhonorowaniem wieloletniej tradycji. Posiada kopertę ze szlachetnej stali o 40-milimetrowej średnicy z matowo czarnym pierścieniem tachymetrowym, wykonanym z aluminium, znajdującym się na lunecie i zaopatrzonym w szarą, szaro-żółtą lub szaro-czerwoną skalę. Na godzinie 6 znajduje się okienko datownika. Wskazówki godzinowe, jak i minutowe oraz indeksy godzinowe pokryte są warstwą świecącej masy Super-LuminNova. Niezawodny i dopracowany w najdrobniejszym szczególe.

Jubiler pluciński - Baselworld 2012

HUBLOT King Power UEFA EURO 2012 - oficjalny partner UEFA i nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Nie często mamy do czynienia z zegarkiem dedykowanym naszemu krajowi.,"nasz” model ma tytanową kopertę o średnicy 48mm (WR 100m) z ceramicznym bezelem, gumowymi wkładkami przycisków stopera, szafirowymi szkłami z antyrefleksem i deklem ozdobionym logo EURO 2012 i graficzną interpretacją piłki. Wersja Ukraińska ma kopertę złotą. „Polski” King Power będzie miał częściowo szkieletowaną tarczę z szafirowego szkła z czerwono-biało-srebrnymi akcentami. Limitowana edycja 50-ciu egzemplarzy dostępnych jedynie w warszawskim salonie marki będzie mieć kopertę z różowego złota (i ceramiki) oraz specjalny pasek ze skóry aligatora. Oraz cenę… stosowną.

Jubiler Pluciński - Baselworld 2012

Frederique Constant Moon Timer - wskazujący fazy księżyca. Wyświetlacz fazowy znajduje się na wysokości godziny 6. Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej. Okrągłe, szlifowane wypukłe szkiełko i gładkie wykończenia warunkują bardzo klasyczny charakter tego modelu. Dostępny w wariancie z bransoletką ze skóry cielęcej albo sportową - ze stali szlachetnej.

Jubiler Pluciński - Baselworld 2012

Dominującym trendem w tym roku były unowocześnione wersje klasycznych zegarmistrzowskich nurtów. Zaobserwować można delikatne odejście od futurystycznych innowacji. Powrót do dobrej, sprawdzonej klasyki. Kunszt i elegancja.

Jednym z corocznych uczestników imprezy jest jubiler Marek Pluciński. Właściciel wielopokoleniowego, rodzinnego salonu, od ponad 60 lat prosperującego na rynku. Wiedza i idee przekazywane z pokolenia na pokolenie dostarczają nam od lat wybitnie luksusowych akcesoriów. Kreowanie popytu na produkty jubilerskie i zegarmistrzowskie rozpoczął Romuald Pluciński, uhonorowany w roku 1987 przez Ministra Kultury i Sztuki, tytułem - "Mistrz Rzemiosła Artystycznego”. Od tamtej pory jesteśmy rozpieszczani wyselekcjonowanymi wyrobami.

Profesjonalny personel dba o właściwa atmosferę miejsca, w którym dokonujemy wyboru przedmiotów tak dalece osobistych i luksusowych. Jubiler Marek Pluciński zapewnia, że kontakt bezpośredni i możliwość indywidualnego doboru tych wysokiej klasy akcesoriów jest dewizą jego rodzinnej firmy. Pieczołowicie pielęgnowana filozofia związana przede wszystkim z podejściem do klienta, zapewniła szerokie grono zwolenników i przyjaciół firmy. Salon zaprasza zarówno doskonałym asortymentem, ale również ciepłą i serdeczną atmosferą.

W obecnej ofercie znajdziemy egzemplarze najbardziej cenionych w świecie, elitarnych marek. Jedną z najnowszych perełek do nabycia w salonie  jest prezentowany na BASELWORLD model OMEGA Seamaster Planet Ocean Ceragold - unikalne połączenie 18 karatowego złota z ceramiką. Jeden z najpopularniejszych sportowych diverów na rynku, zegarek samego Jamesa Bonda. Dopieszczony detalami.

Jubiler pluciński - szwajcarskie zegarki

Wśród nowości znajdziemy też takie rarytasy jak Rado Sintra Jubile - R13723702 - z polerowanego spieku ceramicznego. Niesamowicie wytrzymały - jak na Szwajcarską markę przystało. Elegancki i wytworny. Naczelną zasadą podczas jego tworzenia było hasło: "Być o krok do przodu przed duchem czasu”.

Jubiler pluciński - Baselworld 2012

W ofercie salonu, poza wspomnianą wyżej namiastką, znajdziemy całą gamę modeli takich marek jak: Cartier, Certina, Chopard, Frédérique Constant, IWC, Maurice Lacroix, Meccaniche Veloci, Omega, Oris, Rado, RSW - Rama Watch czy Vertu..

Pozostałe nowości i ciekawostki oraz informacje o promocjach znaleźć możecie Państwo na fanpage’u pod adresem:

http://www.facebook.com/Jubiler.PLUCINSKI

Firma Pluciński bierze aktywny udział w targach od ponad 15-tu lat.

Choć targi są szeroko komentowane i z roku na rok stają się coraz większym show, zawsze jednak ich główną ideą pozostanie najważniejsze - nawiązywanie współpracy handlowej. Po ośmiu pomyślnych dniach ustalono nowy rekord. 104.300 biznesowych gości ze wszystkich kontynentów, co stanowi 1% więcej niż w roku poprzednim.

Jubiler pluciński - baselworld 2012

 

Sylvie Ritter, dyrektor generalny targów BASELWORLD, podsumowuje na koniec: ”Z nieco nostalgicznym uczuciem spoglądam na bardzo udane targi BASELWORLD 2012. Jednocześnie jednak niecierpliwie i z wielkimi oczekiwaniami patrzę nadchodzącą nową erę dla BASELWORLD. Cieszę się, że BASELWORLD 2013 będą mogły zademonstrować doskonałość różnych tutejszych gałęzi przemysłu”.

Zobacz inne produkty na stronie Jubilera Plucińskiego.


Autor: Aleksandra Daniszewska