Seria Grand Theft Auto święci wielkie triumfy w świecie gier komputerowych. Po nieskomplikowanej graficznie pierwszej i drugiej edycji, posunięcie się do przeniesienia rozgrywki w trzy wymiary (w GTA III) było strzałem w dziesiątkę.

A co było potem, większość zapewne pamięta. Dobre Vice City, jeszcze lepsze San Andreas. I nie tak dawno - bardzo wymagające GTA IV. Tymczasem już możemy ostrzyć sobie zęby i przygotowywać klawiatury na kolejną część tej serii.

Analitycy po rozmowach z firmą Take-Two stwierdzili, że prace nad kolejną odsłoną GTA już są w toku. Nie podano jednak bliższych szczegółów ani konkretnej daty wydania. Wiadomo, że gra wykorzystywać będzie ten sam engine, co wersja opatrzona numerem IV. Prawdopodobna planowana data wydania to lata 2010-2011. Podobno zespół tworzący grę jest bardzo zmotywowany sukcesem poprzednich części. Najprawdopodobniej najpierw zostanie wydana wersja na konsole, a pecetowcy będą musieli poczekać nieco dłużej. To paradoksalnie bardzo dobrze dla komputerowców, gdyż jest nadzieja że ewentualne błędy i niedociągnięcia z wersji konsolowej zostaną poprawione w wersji na PC.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. I może, drodzy zagorzali gracze, warto skorzystać z zalet letniej, upalnej pogody?