Już od powstania filmu „Sherlock Holmes” pojawiły się spekulacje dotyczące rozpoczęcia zdjęć do drugiej części filmu. Studio Warner Bros prawdopodobnie rozpocznie produkcję już w tym roku. Nad scenariuszem pracują Kieran i Michele Mulroneyowie. Zarówno sukces „Sherlocka Holmesa” jak i końcówka filmu zapowiadają dalszy ciąg historii. Spodziewać się w niej można pojawienia największego przeciwnika słynnego angielskiego detektywa doktora Moriarty, którego prawdopodobnie zagra Brad Pitt. 

„Sherlock Holmes” to najbardziej dochodowy film Guyego Ritchie. Jego pierwsze filmy zostały bardzo dobrze przyjęte. „Przekręt”, „Porachunki” i „Rock'nrolla” zapisane zostały na liście dobrego kina gangsterskiego. Pełno w nich trzymającej w napięciu akcji, niebanalnych dialogów i gwiazdorskiej obsady. Mówi się o powrocie reżysera do formy w związku z rozstaniem z Madonną. W czasie małżeństwa z piosenkarką Ritchie zdecydowanie obniżył loty. „Rejs w nieznane” czy „Rewolwer” nie zostały dobrze przyjęte przez widzów i krytyków. Po nieudanych produkcjach jednak reżyser wrócił do stylu i udowodnił, że potrafi robić dobre kino. 

Pozostaje czekać na kolejną produkcję Guyego Ritchie. Czy „Sherlock Holmes 2” powtórzy sukces pierwszej części filmu? Być może przekonamy się już niedługo. Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na czerwiec tego roku.