Dolce & Gabbana  to jeden z domów mody, który obecnie odnosi największe sukcesy.  Ten włoski duet projektantów w ciągu swojej 26 –letniej historii zajmował się m.in. projektowaniem mody damskiej, męskiej, ubrań dla dzieci, a także stworzył własną linie kosmetyków i okularów. Jednak dopiero teraz wszyscy fani projektów Dolce & Gabbana będą mogli kupić ich pierwszą luksusową kolekcję biżuterii.

Stefano Gabbana i Domenico DolceW kolekcji Dolce & Gabbana 2011/2012 znalazły się wisiorki, kolczyki i bransoletki inspirowane ich rodzimą Sycylią, a także motywami związanymi z ikonografią religijną Kościoła katolickiego. Biżuteria wykonana jest ze złota, ceramiki i czarnego nefrytu. Uroku całości dodają ręcznie grawerowane elementy ozdobione szafirami, perłami i rubinami.


Do kampanii reklamowej ekskluzywnej biżuterii zaproszona została włoska modelka Bianca Balti. Kolekcję biżuterii sfotografował Giampaolo Sgura.

Ekskluzywna biżuteria dostępna jest od połowy listopada w butikach Dolce & Gabbana w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Ceny biżuterii zaczynają się od £1,500.

Autor: Karolina Popłońska