Ładny uśmiech zaraz obok zadbanych dłoni, dobrze obciętych włosów i odpowiednich butów stanowi naszą wizytówkę, dlatego powinniśmy się postarać, aby był zawsze nie tylko promienny, ale przede wszystkim biały.

Moda na wybielanie zębów przyszła do nas z USA i jet jedną z tych rzeczy, za które powinniśmy im być wdzięczni. Nie ma nic bardziej odpychającego niż żółte zęby, które od razu sprawiają wrażenie, jakby były brudne. Wizerunku posiadacza takich zębów nie podratuje nawet najlepsze ubranie. Zwłaszcza, że zęby można wybielać w domowym zaciszu, chociażby podczas odpisywania na maile i jeśli ktoś nie korzysta z takiej możliwości, to nie świadczy to o nim najlepiej.

A oto kilka najmodniejszych ostatnimi czasy produktów do wybielania:

Biała perła - żel stomatologiczny

Bardzo skuteczny i bezpieczny. W opakowaniu znajdziemy dwie tubki z żelami i trzy szczęki, których kształt się samemu dostosowuje do linii zębów tak, aby były jak najlepiej dopasowane. Żel aplikuje się do szczęk, a następnie szczękę z żelem nakłada się na zęby na 20-40 min. Czynność można powtarzać do 3 razy dziennie. Efekty są szybko widoczne. Do kupienia w wybranych aptekach.

Paski wybielające Whitestrips Blend-a-Med

Wybielają zęby w 7 dni. Łatwe w aplikacji. Mniej kłopotliwe niż Biała Perła, gdyż pasek jest od razu gotowy do użycia. Paski trzymamy na zębach przez około 30 min. Niestety ze względu na zastosowany żel, którym pokryte są paski powodują w jamie ustnej podczas użycia nieprzyjemny posmak. Podobnie jak w przypadku Białej Perły efekty również są szybko widoczne.

Pasta intensywnie wybielająca Express White Denivit

Przyjemna w użyciu miętowa pasta do zębów, która faktycznie intensywnie wybiela. Jest również przeznaczona do 7-dniowej kuracji. Używa się jej zamiast normalnej pasty do zębów, jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą uniknąć wkładania akcesoriów o jamy ustnej. Należy tylko pamiętać, ażeby faktycznie szczotkować zęby przez 3 minuty (jeśli używamy tradycyjnej szczoteczki do zębów).

Oprócz wymienionych powyżej produktów w sklepach znajdziemy wiele innych środków do wybielania zębów jak pasty Sensodyne, Beverly Hills, czy iWhite. Wszystkie pomogą nam rozjaśnić uśmiech, który potem będzie się pięknie komponował ze zdobywaną właśnie opalenizną