Pierwszy etap fascynacji Japonią mamy już za sobą. Coraz więcej Polaków kilka razy w tygodniu zajada się sushi i sashimi oraz docenia smak zielonej herbaty. Rośnie również grono miłośników sztuki Manggha i Anime. W Kraju Kwitnącej Wiśni dzieje się jednak dużo więcej.

Wszystkich was porusza temat o którym pisaliśmy już na trendu.pl czyli używane majtki japońskich nastolatek, które są niezwykle popularnym fetyszem wśród byłych Samurajów. Japończycy zaskoczyli nas również swym uwielbieniem dla meduzowych lodów. W Polsce byłoby to swoista egzotyka. Póki co cieszymy się obecnością Haagen Dazs. Generalnie Japonia to dla trendu.pl źródło inspiracji. Wobec tego postanowiliśmy stworzyć cykl „Big in Japan”. W ramach serii artykułów o Japonii będziemy prezentować najświeższe informacje o trendach z tego niezwykle fascynującego kraju.

Kraj to ludzie. Pierwszy temat cyklu „Big in Japan” to Ganguro, specyficzny trend panujący wśród japońskich dziewcząt. Ganguro zaprzecza standardowym wyobrażeniom o Japonkach. Dziewczęta nie podkreślają swej urody jak czyniły to tradycyjne Gejsze.
Nastolatki wybierają odcienie żółci. Włosy farbują na pomarańczowo, a swoje ciało w ekstremalny sposób opiekają na solarium. Całość jest wzmocniona mocno wymalowanymi oczyma i białymi ustami. Dziewczęta dobierają ogromne ilości biżuterii. Trend Ganguro łączy się z przepychem i przesadą. Wszystko jest tu niezwykle wyostrzone. Ilość bransolet, naszyjników czy kolczyków poraża. Co ciekawe to kolejna subkultura w której Japonki upodabniają się do siebie grupowo.

Nie ma tu miejsca na przejawy indywidualizmu. Osobowość jest wyrażana poprzez przynależność do ekstremalnej grupy. Ale tendencja do uniformizacji nawet tu jest wyraźna. Już niedługo kolejna porcja newsów z kraju, w którym ludzie poświęcają życie dla nowych gier video.