Kolejna odsłona cyklu „Big in Japan” prezentującego najświeższe trendy prosto z Japonii.
Ostatnio spore zainteresowanie wzbudził artykuł o subkulturze Ganguro. Tym razem przyjżymy się bliżej gustom kulinarnym Japończyków. I z całą pewnością nie będzie to SUSHI. Czy pamiętacie gdy informowaliśmy o modzie na jedzenie lodów meduzowych, która ogarnęła Kraj Kwitnącej Wiśni. A może przypominacie sobie ogromną różnorodność smaków Kit Kata oferowanych w Kraju Samurajów.
Nowością jest sos sojowy który służy już nie tylko jako dodatek do SUSHI, noodli czy zup. To również niezwykle popularna polewa do lodów.
Tamari to sos sojowy który jest swoistym odpowiednikiem polew czekoladowych do deserów które znamy z rodzimego podwórka. Brzmi to dla was okropnie ? A co powiecie na Mayogarite. To połączenie margaryny z majonezem, absolutny hit na japońskim rynku. Co ciekawe produkt jest oferowany jako napój.
Mniej egzotyczną propozycją wydają się “F-Cup Cookies”. To ciasteczka, które podobno pomagają zwiększyć wielkość piersi. Aby działały wystarczy zjadać jedno opakowanie dziennie.
Za wzrost damskich walorów odpowiedzialny jest specjalny składnik zwany Pueraria Mirifica. Specyfik pochodzi prosto z Tajlandii.
Temat wydał się na tyle interesujący, że postanowiłam przeanalizować czy podobna substancja jest oferowana w Polsce. Okazało się że firma B2UP sprzedaje specyfik, który reklamuje w następujący sposób: „efekt powiększenia piersi uzyskuje się po ok. 2-3 miesiącach stosowania kapsułek a następnie należy go podtrzymywać poprzez kontakt ciała ze składnikami zawartymi w Pueraria Mirifica”
Z drugiej strony czy nie jest tak że piersi będą rosły wraz ze wzrostem całego ciała ? W końcu paczka ciasteczek dziennie robi swoje i niepotrzebne są tu żadne magiczne subtancje prosto z Tajlandii. Już niedługo ciąg dalszy przeglądu japońskich trendów i osobliwości.