Billboard Music Award  to prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie muzyki przyznawane przez magazyn Billboard. W odróżnieniu od innych nagród tego typu, nominacje nie są uwarunkowane liczbą otrzymanych głosów. Finaliści Billboard Music Awards wybierani są na podstawie wyników sprzedaży płyt, liczby pobranych plików, tego jak radzili sobie w zestawieniach list przebojów oraz sumie emisji piosenek w stacjach radiowych.

Billboard Music Awards 2012

Podczas tegorocznej gali, Adele będzie miała szansę odebrać rekordowe 18 statuetek Billboard Music Awards. Artystka nominowana jest w takich kategoriach jak Top Artist, Top Female Artist czy Top Billboard 200 Album za jej krążek "1".

Billboard Music Awards 2012 - Adele

Zaraz za nią, bo z liczbą 17 nominacji, plasuje się przebojowy duet LMFAO. Chłopaki mają szansę zgarnąć nagrody w takich kategoriach jak Top Duo/Group czy Top Pop Artist. Ich piosenka "Party Rock Anthem" nominowana jest do nagrody Top Hot 100 Song.

Billboard Music Awards 2012 - Lmfao

Ile nagród spośród swoich 13 nominacji zgarnie Rihanna? Barbadoska ma na swoim koncie już 18 statuetek, ale na pewno zechce dodać jeszcze kilka do kolekcji. W tym roku ma szansę wygrać w takich kategoriach jak Top Artist, Top Female Artist czy Top R&B Artist.

Billboard Music Awards 2012 - Rihanna

W samym 2009 roku Lady Gaga zatryumfowała aż 9 razy. Tym razem ma szanse w 10 kategoriach, takich jak Top Artist, Top Female Artist czy Top Dance Album gdzie nominowana jest dwukrotnie za krążki "The Fame" i "Born This Way". Uroczystość uświetnią występy takich artystów jak Justin Bieber, LMFAO, The Wanted czy Carrie Underwood.

Pełną listę nominacji znajdziecie na stronie www.billboard.com

 

Źródło zdjęć: www.billboard.com, www.lastfm.com, thearticlediary.com, hot977fm.com, armenianweekly.com
Autor: Maciej Tarasiewicz