Kultowy regał BILLY obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji IKEA przygotowała limitowaną edycję tego produktu: nowoczesne regały zdobione graffiti 
i akcesoria pozwalające utrzymać porządek na półkach. Nowa kolekcja dostępna jest w sklepach IKEA w całej Polsce od końca września 2009 do wyczerpania zapasów. BILLY zaprasza na urodziny!

„Projektując BILL’ego myśleliśmy, że będzie to wyłącznie regał na książki. Nasi klienci wyprowadzili nas z błędu… Dziś BILLY jest najpopularniejszym regałem na świecie: na książki, ale i setki różnych pasji. Gdyby wszystkie sprzedane regały BILLY ustawić w jednej linii miałyby długość 70 000 kilometrów – to ponad dwa razy więcej niż długość równika” – mówi Gillis Lundgren, który w 1979 roku zaprojektował Bille’ego na niewielkiej serwetce. W ten sposób ten niepozorny, prosty regał rozpoczął drogę podbijania serc na całym świecie. Dziś obchodzi swoje 30 – lecie.
Z okazji urodzin tego najpopularniejszego regału wprowadzono jego nową, limitowaną kolekcję. Sprzedaż 5000 sztuk specjalnie stworzonych regałów BILLY rozpoczęła się pod koniec września 2009 roku – potrwa do wyczerpania asortymentu. W nowej kolekcji znaleźć można propozycje młodzieżowych regałów BILLY, z których każdy opowiada swoją historię:


DLA NIEJ 
Jak ma wyglądać regał BILLY dla kolorowej podążającej za trendami młodej dziewczyny? To był mój punkt wyjściowy kiedy zaczęłam projektować regał BILLY BJÄSTA. Chciałam zaprojektować praktyczny mebel będący jednocześnie małym dziełem sztuki (…) Moją inspiracją była japońska sztuka manga, którą przerobiłam w coś na kształt meblowego grafitti. Mam nadzieję, że dziewczyna, o której myślałam polubi mój regał. 
Annika Bryngelson, projektantka


DLA NIEGO 
Kiedy projektowałam wzór regału BILLY JÄDER miałam w myślach romantycznego młodzieńca, dlatego użyłam cytatów z sonetów miłosnych Williama Szekspira. Są pełne emocji, miłości i chwytają za serce – a wzór pozostaje trendy, dzięki wyglądowi przypominającemu graffiti. 
Annika Bryngelson, projektantka


DLA PORZĄDKU 
Niezależnie czy czytasz komiksy, książki fantasy czy literaturę piękną, z pewnością Ci się przydadzą. Specjalnie zaprojektowane, kolorowe podpórki na półki w kształcie litery B, w kilku kolorach podtrzymają wszystkie Twoje książki. 
Marianne i Knut Hagberg, projektanci


DLA ODMIANY 
Każdy czasem marzy o tym by wyglądać zupełnie inaczej. Szklane drzwi do regału BILLY powodują, że nabierze on zupełnie nowego wyglądu. Są nie tylko niezwykle estetyczne, ale także i funkcjonalne: chronią przed kurzem zbiory Twoich książek. 
Marianne i Knut Hagberg, projektanci