Nie ma jeszcze 18 lat, a w świecie już o niej głośno. Podczas gdy większość jej rówieśników przejmuje się raczej nauką i licealnymi imprezami, ona robi karierę muzyczną. Mowa oczywiście o Birdy – młodziutkiej wokalistce, która podbija rynek swym delikatnym, lecz pełnym wyrazu głosem.

birdy

Również w Polsce możemy już posłuchać jej debiutanckiego albumu. Składają się nań głównie covery, lecz  za to jakie! Jej wersja „Skinny love” Bona Ivera chwyta za serce. „People Help the People” i „Shelter” to równie piękne kompozycje. Birdy, a właściwie Jasmine van den Bogaerde, bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko, zachwyca piękną barwą głosu i umiejętnością posługiwania się nim. Poza śpiewem zajmuje się grą na pianinie. Choć aktualnie wraz z rodziną mieszka w Wielkiej Brytanii, jej trudne do wymówienia nazwisko wskazuje na belgijskie korzenie.

młoda Birdy


Czy Ptaszek rozwinie skrzydła i wzleci na szczyty list przebojów? To się dopiero okaże i to w nieco dalszej przyszłości, gdyż na razie Jasmine, kierując się zdrowym rozsądkiem, pragnie ukończyć szkołę, a dopiero później na poważnie zająć się muzyką. Póki co możemy być jej wdzięczni za debiutancki album przepełniony muzyką  naprawdę wysokich lotów. Dziękujemy i czekamy na więcej.

 

piosenkarka Birdy

 

Autor: Zuzanna Sołtys