Być może większą uwagę przywiązujesz do tego, co widzą wszyscy – ubrania. Jednak warto zatroszczyć się również o to, co pod spodem. Jeśli dobrze dobierzesz biustonosz odpowiednio wcześnie, będziesz mogła długo cieszyć się pięknym biustem.

Choć trudno w to uwierzyć, 95% kobiet w Polsce nosi źle dobrany stanik! Wynika to z różnych powodów – małego wyboru w sklepach stacjonarnych, braku wiedzy na ten temat oraz znikomego zaufania do zakupów w sieci. Warto jednak poznać zasady doboru biustonosza i zainwestować w kilka modeli naprawdę dobrej jakości, które zachowają kształt i nie rozciagną się.
Najczęstszym błędem jest zbyt duży obwód pod biustem i za mała miseczka. Prawidłowo obwód pod biustem mierzy się ciasno i na wydechu, a obwód w biuście – luźno. Zamieszczam link do kalkulatora rozmiarów: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ . Bardzo możliwe, że po otrzymaniu wyniku zrobisz wielkie oczy i stwierdzisz: Jak to? Ja mam miseczkę E? Taką wielką? Problemem wielu dziewczyn i kobiet jest to, że nie zdają sobie sprawy z pewnego prostego faktu – rozmiar miseczki zmienia się wraz z rozmiarem obwodu. Jeżeli stanik ma mały obwód, to miseczka również jest mniejsza. Stanik w rozmiarze 80E będzie miał znacznie większą miseczkę, niż 65E. Polki mają zwykle drobne plecy i standardowy rozmiar 75B, w który wciskają nas wszyscy sprzedawcy bielizny, nie jest właściwy. Kiedy wybieramy za duży obwód, stanik niczego nie podtrzymuje i biust nie ma najmniejszego podparcia, a zbyt mała miseczka powoduje, że pierś dzieli się na dwie części i wychodzi pod pachą (zapewne większość z Was uważała, że to po prostu fałd skóry, ale mam dobrą wiadomość – to też jest pierś:) ).
Kiedy już pogodziłaś się ze swoim nowym rozmiarem, zapewne zastanawiasz się, skąd wziąć taki stanik. To łatwiejsze niż się wydaje – wystarczy spędzić trochę czasu na zakupach w sklepach internetowych. Firmy takie, jak Avocado, Bellissima, Freya, Bravissimo, Intimo4You specjalizują się w nietypowych rozmiarach, a ich wyroby w niczym nie przypominają staników-pancerzy, które wyglądają strasznie i na pewno żadna kobieta nie czuje się w nich dobrze. W tych sklepach możesz wybrać piękną, seksowną bieliznę, przymierzyć ją w domu, a jeśli nie spodoba Ci się lub nie leży najlepiej – po prostu odesłać i dostać zwrot pieniędzy. Zapewniam, że po takim doświadczeniu niejeden kompleks zostanie pokonany:)