Imię i nazwisko : Magdalena Krawiec
Pseudonim artystyczny: Schneider ( z niemieckiego krawiec )
Dziedzina: Biżuteria artystyczna

Z wykształcenia filolog języka angielskiego z zamiłowania artysta…Projektowaniem i tworzeniem biżuterii na większą skalę zajmuje się kilku lat, ale fascynowało ją to od zawsze... Inspiracje czerpie z natury oraz sztuki, chyba wszystkich jej dziedzin od starożytności zaczynając na współczesności kończąc, przewijają się tu również motywy etniczne, zaczerpnięte z kultury Egipcjan, Majów, Maorysów, czy plemion afrykańskich. Bardzo duży wpływ wywierają na nią tacy artyści jak Gustav Klimt i Alfons Mucha (Secesja), Tamara Łempicka (Art. Deco), Andy Warhol (Popart), Wassily Kadinsky (Abstrakcja), Luis Royo, Boris Vallejo, H.R. Giger (Fantasty, Biomechanika), etc.
Główną techniką jaką się posługuje to wire work, jest to ręczne formowanie drutu, z którego powstaje coś na styl sieci lub jak inni to nazywają „plątaniny”. Do swoich prac używa również takich materiałów jak: kamienie półszlachetne, masa perłowa, perły słodkowodne, koral, bursztyn, kryształy Swarovski, masa termoutwardzalna, srebro, miedź i inne metale.
Osiągnięcia:
* biżuteria dla projektantki Agnieszki Światły wykorzystana na New Look Design 2008 
* wystawa biżuterii w Villa Vecchia w ogrodach zespołu Dorii Pamphili w Rzymie, grudzień 2009 
* komplet meskiej biżuterii wykonanej na zamówienie Pawła Mąciwody, basisty legendarnego zespołu THE SCORPIONS 
* setki zadowolonych klientów z Polski, Europy, Ameryki Północnej, Australii i Nowej Zelandii a nawet Azji!

Galerię Magdaleny Krawiec aka Schneider można zobaczyć tu: www.schneidergallery.pl
Znajduje się tam również dział poświęcony biżuterii etnicznej / boho, sprowadzonej z najróżniejszych zakatków świata, a można w nim wyróżnić biżuterię peruwianską, tybetańską, maoryską, Hongshan. Styl etno/boho jest światowym hitem promowanym przez takie domy mody jak Gucci, Diane von Furstenberg, czy Anna Sui, stał się rówmnież ulubionym stylem hollywodzkich gwiazd jak: Nicole Richie, Sienna Miller, czy bliźniaczki Olsen