Fonderie 47 to niezwykła biżuteria. Wydaje się stworzona dla kobiet trudniących się pracą wywiadowczą. I nie chodzi tu o ukryte funkcje, ale materiał, z którego są wykonane.

Biżuteria jest produkowana z tych samych elementów, z których pochodzą karabiny AK-47.

Co ciekawe, całość nie wygląda militarnie. Jest subtelna i wyrafinowana. Zdaniem twórców, piękno tej biżuterii osłodzi nam uczucie strachu czy przemocy, które towarzyszą pracy agentki.

To prawdziwe dzieło sztuki. Kunsztowne akcesoria dla wybranych. Do produkcji biżuterii użyto elementów pochodzących z zarekwirowanych w Republice Kongo karabinów AK-47.

Czy może istnieć bardziej wyrafinowany przedmiot ? Fonderie 47 oferuje niezwykłe pierścionki, kolczyki czy spinki do mankietów. Całość jest zintegrowana przy pomocy złota.

Paradoksalnie zakup jednego zestawu kolczyków Fonderie 47 prowadzi do zniszczenia 75 karabinów. Kupno pierścionka prowadzi do likwidacji 100 karabinów, a jedna para kolczyków eliminuje z rynku broni aż 500 karabinów. Całość finansuje firma produkująca luksusowe dodatki. Przynajmniej tak deklarują. Niezwykły PR. Fascynujący produkt.

Unikalny materiał, mroczny kontekst, wyrafinowanie. Biżuteria dla szpiegów... I dla tych, którzy marzą o adrenalinie, która łączy się z zawodem agenta. Polecamy.