Obecnie coraz popularniejszy staje się trendz na biżuterię robioną własnoręcznie. Jest to związane przede wszystkim z jej nie powtarzalnością. Dwóch takich samych naszyjników czy bransoletki napewno nie znajdziemy. Jeśli jednak nei macie wystarczająco cierpliwości, żeby samemu zrobić taki naszyjnik warto odwiedzić skelpy, które pisiadają bogatą ofertę takich produktów.

W butiku Maskarada przy ul. Wspólnej 65 w Warszawie (www.maskarada.com.pl), w sezonie jesień-zima 2009/10 dominują formy ascetyczne i art deco, oraz wzory mocno zgeometryzowane w barwach błękitu, złota, szarości i bieli. Nie brakuje także biżuterii w stylu boho, pełnych szlachetnych kamieni i sztucznych błyskotek. W tym sezonie obowiązuje zasada: „Jeżeli sięgać po naszyjniki, to tylko po te o imponujących rozmiarach”. Króluje więc duża biżuteria- „hand made”, z haftowanymi i naszytymi elementami kwiatowymi. Im więcej kolorów tym lepiej. Elementy je zdobiące to przede wszystkim, kamienie tj.: turkusy, onyks, kryształ górski, ametyst, koral, agat i oczywiście perły. Łączy się także ze sobą różne kamienie półszlachetne. Podczas tej jesieni i zimy, naszyjniki stanowią idealny dodatek, do grubych swetrów i golfów, a także, na co dzień, do dzianinowych sukienek oraz na wystawne imprezy.

Broszki nadal są trendy, jako dopięte do grubych swetrów, marynarek, płaszczy. Muszą być jednak bardzo fantazyjne i oryginalne, najlepiej z dekoracyjnymi elementami, tiulem, piórami, naturalnymi kamieniami. Jeśli chodzi o pierścionki, to najmodniejsze są tylko te, wysadzane szlachetnymi kamieniami i koniecznie w rozmiarach XXL