W relacjach z kobietami mężczyźni często nie wiedzą, co mają robić i często popełniają pewne błędy oraz zachowują się w sposób, który jest nieatrakcyjny dla kobiet. Kobiety nazywają je błędami krytycznymi, które sprawiają, że jeśli je popełnisz, dalsza cześć Waszej znajomości po prostu może nie istnieć. 

Mężczyźni mają przekonanie, że powinni być w stosunku do kobiet nad wyraz uprzejmi i mili, co sprawi na nich dobre wrażenie. Pewnie zauważyłeś, że piękne kobiety nie umawiają się z miłymi facetami. Można je zobaczyć w towarzystwie typków, których nazwałbyś raczej złymi chłopcami. Faceci są zbyt uprzejmi w stosunku do kobiet, one szukają kogoś silnego psychiczne, w kim mogłyby znaleźć oparcie, więc niechętnie randkują z kimś, kto robi dla niej wszystko, czego ona tylko zechce. Ktoś stanowczy jest o wiele bardziej atrakcyjny niż facet, który o wszystko się jej pyta i o wszystko prosi

Wielu facetów boi się podejść do nieznajomej kobiety i zacząć z nią rozmawiać. Wynika to z tego, że boją się nieznanego, złej reakcji. Prawda jest taka, że kobiety uwielbiają być uwodzone, każda z nich naprawdę jest zadowolona kiedy podchodzi do niej nieznajomy mężczyzna, który zaczyna ją uwodzić, czuje się wtedy bardzo kobieco. Do tego czuje, że ten dwugodzinny makijaż i trzygodzinne strojenie przed lustrem miały sens. Nie ma się co oszukiwać – naprawdę to lubimy! Niestety, okazując niepewność, czy brak luzu przy poznawaniu nowej kobiety, mężczyzna pokazuje słabość psychiczną, w konsekwencji przestaje być atrakcyjny i dostaje kosza.

Strach przed odrzuceniem. Kobieta, która powie „nie”, przeraża mężczyzn. Czy jest to jednak naprawdę tak straszne? Czy słowa kobiety: „nie chcę z Tobą rozmawiać”, „daj mi spokój” są aż tak złe, że sprawiają, że nie możesz z nimi rozmawiać? W tych słowach i reakcjach nie ma nic złego, ot po prostu kobieta jest zmęczona, miała zły dzień. Jeżeli spotka Cię coś takiego, nie powinno Cię to przerażać, a wywołać uśmiech na Twojej twarzy, w głowie powinna zrodzić się myśl: „Innym razem pouśmiechamy się razem i spędzimy super czas. Masz zły dzień, ok. Ja miałem wczoraj.” 

Musisz zrozumieć, że Twoje życie to Twoje szczęście i nikt i nic nie może mieć na nie wpływu oprócz Twoich decyzji. Dlatego nie warto się kierować stereotypami, bo choć są one przyjęte przez ogół społeczeństwa jako normy poprawne, to nie koniecznie muszą sprawdzić się za każdym razem. Nie szufladkuj kobiet a na pewno Twoje relacje z nimi się polepszą