Blitzkrieg 2: Liberation to drugi oficjalny dodatek dla Blitzkrieg 2, gry należącej do gatunku strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez Nival Interactive i przedstawiającym realia konfliktów militarnych z okresu II Wojny Światowej. To rozszerzenie, podobnie jak w przypadku poprzedni, również stanowi produkt samodzielny, nie wymagający do uruchomienia podstawowej wersji programu.

Najważniejszą cechą Blitzkrieg 2: Liberation jest fakt, że wspomniana pozycja przeznaczona jest dla zaawansowanych graczy ze względu na mocno wyśrubowany przez dewelopera poziom trudności rozgrywki w misjach single-player. Dodatek rozszerza warstwę fabularną programu o dwie nowe kampanie umiejscowione na obszarach europy zachodniej. Pierwsza z nich pozwala nam dowodzić siłami alianckimi, które walczą o zwycięstwo na terenie Włoch. Druga natomiast umożliwia nam wcielić się w postać oficera Wehrmachtu, który swoje wojska musi wycofać z oblężonej przez wojska alianckie Francji.

Poziom trudności Blitzkrieg 2: Liberation objawia się przede wszystkim poprzez intensywne tempo rozgrywki i znaczną przewagę wroga, zarówno pod względem liczebności wojsk, jak i technologicznym. Dodatek wymaga od graczy starannego planowania każdego kolejnego działania, dobrej taktyki i koordynacji.

Więcej na gamelobby.pl