Kobieta zmienną jest. Powiedzenie to nie dotyczy tylko humorów pań, ale również wyglądu. Mężczyźni nie mają tak dużej potrzeby zmieniania swojego imagu jak my. Nowa fryzura oraz zmiana kolorów włosów jest najprostszą i najbardziej widoczną metamorfozą. Na jesień zazwyczaj kobiety wolą ciemniejszy kolor włosów, aby kontrastował z bladą cerą. Jednak w tym roku gwiazdy, jak i styliści postawili na blond. Celebritki jakby się umówili, bowiem każda z nich rozjaśniła sobie włosy. Czy powiedzenie "mężczyźni wolą blondynki" się sprawdza? Z badań wynika, że aż 90% kobiet, które decydują się na zmianę koloru włosów, wybiera blond.

Dlaczego blondynki stały się już legendą, co nas tak pociąga? Jasne włosy kojarzą się z młodością, niewinnością, dlatego odejmują nam lat. Zapewne dlatego kobiety w różnym wieku decydują się zostać blondynkami. Na dodatek blondynki wydają się spokojniejsze, delikatniejsze i łagodniejsze niż brunetki czy rude. Sprawiają wrażenie łagodnych, bezradnych, łatwo podporządkowujących się kobiet. Aby się przekonać, jak to rzeczywiście jest, warto spróbować. Możecie wypróbować odcień miedziany, miodowy lub złoty. To są najmodniejsze kolory na ten sezon.

Scarlett Johansson by nie być cały czas porównywana do Marilyn Monroe zafarbowała sobie włosy na brąz, jednak nie wytrzymała w nich nawet kilku miesięcy. Aktorka teraz wybrała ocień jasny miedziany, który niewątpliwie do niej pasuje. Najbardziej znana brunetka z MTV, Kim Kardashian po zerwaniu z chłopakiem potrzebowała szybkiej zmiany. Mimo, że jej fryzjer siedział cały dzień to Kim jest teraz atrakcyjną blondynką. Nawet Jessica Alba postanowiła zmienić kolor na blond. Jej stylista uważa, że blond, idealnie pasuje do jej oliwkowej cery.

O to kilka rad, aby stać się blondynką: Na pierwsze farbowanie warto się wybrać do profesjonalnego fryzjera. Zmiana z ciemnego koloru na blond to odpowiedzialny zabieg Fryzjer również doradzi w jakim odcieniu będzie Ci najlepiej. Trzeba pamiętać, że przy rozjaśnianiu, włosy się bardzo niszczą. Dlatego trzeba wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Mogą to być szampony do farbowanych włosów, maseczki odżywcze czy mleczka do rozjaśnionych włosów.