Londyn staje się epicentrum kultury. Olimpiada to pretekst do tego, aby stolica Wielkiej Brytanii odzyskała status centrum biznesowego i artystycznego. Status, który Londyn zaczął tracić na rzecz Berlina w ciągu ostatnich kilku lat.

W stolicy Zjednoczonego Królestwa, centrum finansjery i dekadencji współczesnego zachodu zobaczymy tak klasyczne już dzieło sztuki jak zmodyfikowany przez Alexandra Caldera model 3,0 CSL.

Alexander Calder to pierwszy artysta, który na prośbę koncernu z Monachium zamienił Beemkę w dzieło sztuki. Wydarzenie miało miejsce w 1975 roku.

Na wystawie zobaczymy protoplastę serii M, supersamochód oznaczony przez BMW jako M1. Samochód w dzieło sztuki przerabiał sam mistrz Andy Warhol.

Zobaczymy piękne Gran Tourismo, czyli oldschoolową serię 6 przerobioną na potrzeby sztuki przez artystów sceny POP ART. To Robert Rauschenberg i Ernst Fuchs.

Możemy podziwiać klasyczne M3 z 1989 roku zmodyfikowane przez Michaela Jagamara Nelsona.

BMW prezentuje również klasyczną już serię E32, czyli model 730i, którym zajął się César Manrique czy olśniewające do dziś 850CSI przerobione na potrzeby sztuki współczesnej przez Davida Hockneya.

Na wystawie zobaczymy współczesne interpretacje BMW. Należy tu wyróżnić pracę amerykańskiego artysty. To Jeff Koons. Wystawa jest nieodłącznym atrybutem wizyty w Londynie przy okazji pobytu na Olimpiadzie. Turniej Tenisowy z Agnieszką Radwańską, Siatkówka z naszymi Mistrzami i wystawa BMW. Po to warto odwiedzić Londyn tego lata.

Autor: rdkns