Boho to kwintesencja kobiecości wypływająca z połączenia wyrazistych nurtów, które na przestrzeni dekad  kreowały wizerunek.  Początek XXI wieku, to czas, w którym moda czerpie inspiracje z osiągnięć minionego stulecia.

Lata dwudzieste były okresem  zmysłowej i tajemniczej bohemy. Klimat dekadenckich czasów, kiedy Ernest Hamingway, czy Scott Filzgelard tworzyli swoje utwory przesiadując w wypełnionych dymem i oparami absyntu knajpach, można uzyskać wykorzystując vintage’owe dodatki. Pióra we włosach, długie sznury pereł, broszki, czy skórzane rękawiczki są świetnym wykończeniem stroju w stylu boho.

Kolejna dekada, z której czerpie  boho to lata 70. Przywodzą one na myśl długie kwieciste spódnice, spodnie dzwony, szerokie koszule w ciepłych, naturalnych kolorach. Wszystko co  noszą bohaterowie filmu „Hair” Milosa Formana, to elementy hipisowskiego nurtu tak charakterystycznego dla stylu boho.

Radość, szaleństwo, śpiew, długie rozwiane włosy, czyli to, co stoi w opozycji do dress-codu, składa się na styl niezwykle uwodzicielski, eteryczny, niczym nieskrępowany dostępny, dla każdej kobiety bo ograniczony jedynie wyobraźnią. Lato to czas pełen pozytywnych emocji, moda, to jeden ze sposobów ich wyrażania, a boho to narzędzie, które może w tym pomóc.

Kolekcja BOHO nawiązuje do lat 70 Boho to kwintesencja kobiecości

kwiatowy motyw w modzie

sukienka flowers

Autor: Marta Chrząstek