Kolorowe stroje, taneczna muzyka, oraz love story przyciągnęły  miliony fanów. Te filmy albo się kocha albo nienawidzi. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji oglądać filmów z Indii to koniecznie zajrzyj na Bollywood Festiwal, który trwa do końca tego tygodnia.

Filmy możemy zobaczyć w Multikinach i Silverscreenach w większych miastach.

Dzisiaj będziemy mieli okazję obejrzeć film pt. „Dostana”. Jest to pierwszy film z Bollywood zrealizowany w całości w USA. Zwariowana komedia o losach dwóch mężczyzn i kobiety, których połączyło wspólne mieszkanie. I nie tylko ono… Sameer i Kuna wynajmują mieszkanie u ciotki pięknej Nehi. Gdy jej ciotka chcę ich wyrzucić, bo obawia się o siostrzenicę, wpadają na pomysł, że będą udawać parę gejów i tak mogą dalej mieszkać w  mieszkaniu ciotki. Początkowo idzie dobrze, ale ich chytry plan szybko zaczyna sprawiać nieprzewidziane kłopoty.

Piątek –„ Outsourced / Zaginiony w Indiach”
Film nagradzany na wielu festiwalach, w delikatny i błyskotliwy sposób opowiadający o zderzeniu kultur USA i Indii. Oraz oczywiście o… miłości. Jeden z pracowników dużego centrum handlowego w Seattle w USA zostaje przeniesiony do biura w Bombaju. Musi odnaleźć się w wielkim, obcym kulturowo świecie. Na szczęście znajduje piękną „przewodniczkę”.

Sobota – „Taare Zameen Par / Gwiazdy Na Ziemi”
Ciepła i refleksyjna historia przyjaźni nauczyciela i chłopca cierpiącego na dysleksję, odrzucanego z tego powodu przez rówieśników i bliskich. Znakomity film dla dzieci i rodziców, uczący tolerancji i zrozumienia, z mistrzowską kreacją reżysera i aktora Amira Khana.

Niedziela – „Rab Ne Bana Di Jodi”
Najnowszy indyjski przebój z mega gwiazdą Bollywood – Shahrukh’iem Khanem. Skromny i dobroduszny Surinder jest pracownikiem dużej firmy energetycznej. Zaskakujące wydarzenia powodują, że staje się mężem wymarzonej córki swojego dawnego nauczyciela – pięknej Taani. Ale dziewczyna go nie kocha, Aby zdobyć jej serce potajemnie zyskuje drugą tożsamość – łamacza serc niewieścich Raja. Jako Raj zapisuje się z Taani na ogólnoindyjski konkurs tańca…