Heineken Opener Festival

W środę zostały ogłoszone kolejne gwiazdy corocznego polskiego festiwalu Heineken Open’er Festival!

Pierwszą z nich jest Bon Iver, jest to idealny moment na ogłoszenie tej fantastycznej wiadomości, zważywszy na fakt, że artysta w zeszły weekend otrzymał dwie nagrody Grammy za Najlepszego Nowego Artystę oraz Najlepszy Album Alternatywny. Będzie to pierwszy koncert wokalisty w Polsce i to jeszcze na tak ogromnym wydarzeniu, więc z pewnością właśnie teraz liczba osób wybierająca się na festiwal zwiększyła się o połowę ;).

Bon Iver

 

Wiz Khalifa to druga gwiazda o której dowiedzieliśmy się dwa dni temu. Amerykański Raper, który znany jest przede wszystkim z utworów takich jak „Black and Yellow” czy „ Real Esteta” zaszczyci nas w lipcu swoją obecnością. Dla osób nie gustujących w klimatach alternatywnego rocka, będzie to na pewno idealna odskocznia.

Wiz Khalifa

 

Kolejnymi gwiazdami które wystąpią obok już znanych nam wcześniej The xx, Justice czy Bjork są : Friendly Fires oraz Bat For Lashes.

Friendly Fires czyli brytyjski zespół, który łączy muzykę elektroniczną z europejskim brzmieniem, przeniesie nas w bardzo egzotyczne klimaty. A ostatnim artystom jakiego już znamy jest angielska piosenkarka o pseudonimie Bat For Lashes. Wokalistka zadebiutowała w 2006 roku albumem „Fur and Gold”, tworzy muzykę delikatną i subtelną, istny relaks dla uszu!

Friendly Fires

 

 

autor: Joanna Zawadzka