Leonardo DiCaprio należy do tego gatunku mężczyzn którzy choć nie należą do klasycznych przystojniaków, to mają w sobie niekwestionowany magnetyzm. Pomimo iż dość dawno aktor pożegnał image słodkiego chłopca i przestał kojarzyć się z rolą Jacka w filmie „Titanic”, to wciąż nie brak kobiet którym na jego widok serce zaczyna bić ciut mocniej.  
Sam aktor zdaje się być w pełni świadomym swego uroku i wykorzystuje go w kontaktach z płcią piękną. Znane jest zamiłowanie Leo do długonogich i długowłosych blond piękności. Od zawsze lubił pokazywać się w towarzystwie pięknych modelek i temu zwyczajowi pozostaje wierny. Jego pierwszą publicznie znana miłością była Kristen Zang, przypisywano mu romanse z Heleną Christiansen, Patrą Nemcovą, Amber Valettą i Vanessa Haydon. Jego pierwszą, poważną wybranką była jedna z najlepszych top modelek świata Gisele Bundchen. Mocno nagłośnione przez media rozstanie tej słynnej pary nie powstrzymało aktora przed kolejnymi podbojami. Nie czekając długo DiCaprio wkrótce znalazł pocieszenie w ramionach słodkiej Belle Rafaeli, właścicielki „najseksowniejszego ciała 2008 roku”. Sielanka trwała cztery lata, media donosiły o planach małżeństwa i powiększenia rodziny. Jak się jednak okazało związek nie przetrwał, niedawno para postanowiła się rozstać i pozostać przyjaciółmi, podobno Leo znudził się towarzystwem pustej modelki.

Obecnie portale plotkarskie donoszą o nowej wybrance serca aktora. Tym razem jest nią modelka o rosyjskich korzeniach Anna Vyalitsyną. Widziani na wspólnych romantycznych wakacjach na Ibizie bez skrępowania okazywali sobie uczucia. Nie można oprzeć się wrażeniu, iż nowa wybranka Leo jest niezwykle podobna do swojej poprzedniczki Bar Rafaeli która z kolei charakteryzuje się podobnym typem urody co Gisele. No cóż, jeśli nie można przypisać mu stałości w uczuciach to chociaż swoim ideałom piękna pozostaje wierny