Jeśli chcecie wyróżnić się spośród tłumu, nic prostszego – wystarczy, że włożycie buty od Iris van Herpen. Ta projektantka od lat tworzy niezwykłe kreacje, przesuwając granice haute couture, naginając je i szokując. Jej projekty są rozpoznawane i podziwiane nie tylko przez gwiazdy Hollywood, ale także przez rodzime gwiazdki popkultury.

Iris van Herpen

Obuwie to – powstałe we współpracy projektantki oraz marki United Nude, poprzez kolor ciemnej, gęstej krwi silnie wpisuje się w modny ostatnio „wampirzy” trend, stąd fani „Sagi Zmierz” oraz filmów grozy będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Iris van Herpen botki


Jest jednak jeszcze coś, co sprawia że te botki są  jedyne w swoim rodzaju: tradycyjne obcasy i platformy zastępują kły!! Niewiarygodne?? A jednak!! Podeszwa i obcas każdego buta składa się z dziesięciu wypustek w kształcie zębów.

drapieżne botki Iris van Herpen

Proces tworzenia takiego obuwniczego cacka jest bardzo czaso -  i pracochłonny, bowiem każda podeszwa wymaga osobnego formowania z włókna szklanego i węglowego, co  - jak możemy się domyślać – zapewnia wytrzymałość i sprężystość, a także minimalizuje wszelki dyskomfort podczas chodzenia.

Iris van Herpen nowe buty


Nie wiadomo czy buty trafią do masowej sprzedaży; na razie na pokazie w Paryżu zaprezentowano wersję futerkową oraz z białej i czarnej skóry. Buty – wampiry zasuwane są na suwak, jak również SA w wersji sznurowanej i kosztują 1999 $.

Jeśli jesteście fanami projektów Iris van Herpen, filmów o wampirach, lub po prostu lubicie ekstrawagancję – skusicie się na „zębowe” obuwie.

nowa kolekcja Iris van Hepren


Autor: Dorota Bednarek