Trend, zapoczątkowany przez Katie Holmes rozwija się i zyskuje coraz większe grono wielbicielek. I zanosi się na to, że będzie jednym z dominujących elementów mody 2009.

Noszenie luźnych, lekko opadających na biodra spodni, wyglądających jak wyciągnięte z męskiej szafy, nie oznacza, że musimy zabierać je mężczyznom- coraz więcej firm produkuje specjalne spodnie stylizowane na boyfrined’s pants.
Jedną z nich jest PRPS- marka, której jeansy nosi właśnie Katie Holmes. Możemy więc sprawić sobie najzupełniej „kobiece” spodnie. Możemy również kupić o rozmiar, dwa za duże. I nie muszą być koniecznie nowe- jedną z charakterystycznych cech boyfriend’s pants jest to, że obowiązkowo noszą ślady użytkowania. Pozostawianie w klimacie vintage jest konieczne dla uzyskania właściwego efektu.

Decydując się na ten rodzaj spodni pamiętajmy o kilku zasadach, by dobrze wyglądać. Przede wszystkim nogawki muszą być wąskie, proste. Rozszerzane ku dołowi zepsują cały efekt!
Kolejna sprawa- buty. Męski pierwiastek należy zrównoważyć. Mogą to być malutkie baletki, szpilki, a zimą i jesienią- saszki.
Spodnie MUSZĄ opadać na biodra, bez tego nie mamy co liczyć na wrażenie nonszalancji i luzu.
Do szerokich spodni- mała, obcisła góra. Aby nie zaburzyć proporcji.
Podwijajmy nogawki! Noga będzie się wydawać dzięki temu dłuższa i smuklejsza.