Brink to dynamiczna gra akcji, w której świat postrzegamy z perspektywy pierwszej osoby - tytuł ten bezsprzecznie należy do gatunku First Person Shooter(FPS). Za produkcję odpowiadają deweloperzy ze Splash Damage, które na potrzeby prac nad tym tytułem zatrudniło najlepszych specjalistów z branży, pracujących wcześniej nad takimi hitami, jak chociażby Mass Effect, Heavenly Sword, czy też Silent Hill 2.

Bethesda Softworks, wydawca tytułu, wiąże ogromne nadzieje z Brink, twierdząc, iż gra ta ma szansę zrewolucjonizować gatunek gier FPS. O tym, czy faktycznie tak się stanie przyjdzie nam się przekonać dopiero w 2010 roku, na wiosnę którego zapowiedziana została premiera gry.

Zarys fabularny Brink poznajemy z teasera opublikowanego na kilka dni przed rozpoczęciem targów elektronicznej rozrywki E3 2009. Akcja gry toczy się na Arce, utożsamianej przez wielu w wizją przyszłości, miejscem spokojnym i pełnym nadziei. Dom dla nauki i wyjątkowo rozwiniętej technologii. Ale Arka stała się czymś ponadto, stała się ostatnią nadzieją na ocalenie umierającej planety. Jednakże nie dla wszystkich