Tegoroczne rozdanie British Fasion Awards Victoria Beckham zapamięta na bardzo długo. Była wokalistka Spice Girls, która od kilku lat z powodzeniem spełnia się w roli projektantki, została uhonorowana nagrodą Best Designer Brand (marka designerska). Nagrodę przyjęła bardzo emocjonalnie, dziękując przy okazji swojemu mężowi Davidowi „bez którego nie miałaby odwagi robić tego, co robi”. Statuetkę odebrała z rąk bliskiego przyjaciela Marca Jacobsa, zachwycając przybyłych czarną kreacją w gotyckim stylu.

Prawdziwą triumfatorką wieczoru okazała się jednak Sarah Burton, prawa ręka Alexandra McQueen`a, o której ostatnio było głośno za sprawą sukni ślubnej zaprojektowanej dla Kate Middleton oraz jej siostry. Brytyjka otrzymała tytuł projektantki roku z rąk żony premiera – Samanthy Cameron.

Stella McCartney znana jest z tego, że gwiazdy często właśnie w jej kreacjach chcą pokazywać się na czerwonym dywanie. Nie umknęło to uwadze jurorów. Nagroda w kategorii Red Carpet przypadła właśnie jej. Wręczająca ją Kate Hudson była niezwykle dumna, że to właśnie Stella zaprojektowała suknię na jej pierwszą i jak dotąd jedyną oscarową nominację w 2001 roku.

Czterdziestoletnia Stella Tennant, która świętowała swój wielki powrót na światowe wybiegi otrzymała tytuł modelki roku. Na imprezie zabrakło Kate Middleton nominowanej do nagrody w kategorii ikony stylu. Drugi raz z rzędu otrzymała ją Alexa Chungstylistka i prezenterka, która została ambasadorką domu mody Chanel. Kate Moss musiała być z tego powodu niepocieszona.

 

Autor: Graphite