Idealne proporcje, symetryczne, kolorowe to już przeszłość. Paskudne lalki przypominające potworki już od kilku lat podbijają świat.
Takie zabawki są nie tylko modnym pomysłem na prezent nie tylko dla dzieci, ale również uczą nasze maluchy większej tolerancji. Pokazują, że nie trzeba być pięknym, aby się podobać i być kochanym.
Ugly Dolls nawet zaczęły konkurować z gigantem idealnych lalek Barbie, Mattel. Zabawki nie promują sztucznych, nienaturalnych kanonów piękna oraz nie namawiają już kilkuletnie dzieci, aby się tak usilnie skupiały nad własnym wyglądem.
Coraz więcej firm zaczyna produkować małe potworki.

Lapinou Alelale
Miękki dwustronny fioletowy króliczek do przytulania i kochania. Uszyty z polaru i kolorowej bawełnianej tkaniny, wypchany specjalną antyalergiczną włókniną. Lapinou
Ma uszy wykonane z gustownej krateczki
Cena 46 złotych. Do kupienia w sklepie www.pakamera.pl

Uglydoll Babo
Przytulanka Babo jest bardzo radosna, i mimo swojego „brzydkiego” wyglądu jest wprost przepiękna! Ręcznie wykonana lalka z polaru jest w kolorze niebieskim.
Cena 87 złotych. Do kupienia w sklepie www.paskudy.pl

Dior Baby DouDou

DouDou jest jasno różowym stworkiem z brązową łatką na oku. Paskuda jest ubrana w sukieneczkę z motylkami oraz logo Dior. Na prawym uchu ma kokardkę Baby Dior.
Cena 150 złotych. Do kupienia w sklepie childrensalon.com