Bullet Witch to gra przygodowo-zręcznościowa, w której poczynania głównego bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł sposobem rozgrywki przypomina takie hity, jak pozycje z serii Devil May Cry i Onimusha. Fabuła przenosi nas do niedalekiej przyszłości, a konkretnie do roku 2013. Ludzkość stoi na krawędzi zagłady, przegrywając walkę z potężnymi demonami. Jedynym ratunkiem wydaje się wiedźma o imieniu Alicja, w której rolę się wcielamy.

Nasza bohaterka, uzbrojona w karabin i zestaw potężnych czarów, staje do nierównej walki w obronie rodzaju ludzkiego. Sama rozgrywka to klasyka gatunku – bieganie, skakanie i eksterminacja wroga na wszelkie możliwe sposoby. Mimo, że gra wprowadza pewne elementy fantastyczne (demony i czary), akcja rozgrywa się na Ziemi w realistycznym środowisku. Nie mamy okazji zwiedzać odmiennych wymiarów i doświadczać innych praw fizyki, niż ziemskie.

Twórcy gry postanowili wykorzystać do maksimum możliwości konsoli, projektując postaci demonów (szczególnie godny uwagi jest gigantyczny smoko-podobny przedstawiciel sił piekielnych). Ma w tym szczególny udział Yasushi Nirasawa, czyli artysta, odpowiedzialny między innymi za takie projekty, jak: Godzilla: Final Wars, Hellboy czy Final Fantasy: The Spirits Within. Dodatkową atrakcją jest możliwość ściągania z Sieci dodatkowych poziomów i specjalnych kostiumów dla bohaterki, korzystając z usługi Xbox Live.

Więcej na gamelobby.pl