Seria Call Of Duty gości już na monitorach graczy od dobrych kilku lat. Ci, którzy pamiętają Call of Duty i Call of Duty 2, z pewnością tęsknią za klimatem towarzyszącym tamtym częściom. Dziś, ponad 7 lat po wydaniu CoD, jesteśmy świadkami premiery Call of Duty: Black Ops, czyli gry, która zdaniem wielu będzie łączyć w sobie niesamowity realizm i grywalność z wysokiej jakości grafiką oraz dźwiękiem.

Call Of Duty Black Ops to przede wszystkim świetna kampania jednoosobowa składająca się z niecodziennych misji, które stawiają graczy w wyjątkowo nietypowych i trudnych sytuacjach. Już w tym miejscu możemy stwierdzić, że ta gra na pewno nie jest nudna. Misje gwarantują potężną dawkę emocji i zastrzyk realizmu. W większości z nich skupiamy się tylko na strzelaniu, ale zdarzają się także typowe „skradanki”, które z powodzeniem urozmaicają rozgrywkę. Akcja rozgrywa się w czasach Zimnej Wojny, co było świetnym posunięciem ze strony producenta i twórców, ponieważ rynek gier komputerowych jest ubogi w tego typu produkcje.

Przeciwników jak zawsze jest sporo, ale tym razem są oni nieco bardziej inteligentni, co znajduje swoje potwierdzenie w opiniach wielu graczy. Warto dodać, że twórcy zastosowali system trafień w różne punkty ciała. Kolejnym istotny element nowego CoD’a to tryb multiplayer, w którym ponownie pojawiają się pojazdy. Podstawą są tutaj tzw. perki oraz dostępność zróżnicowanego uzbrojenia, co pozwala nam stworzyć własnego, niepowtarzalnego żołnierza.

Call of Duty: Black Ops jest więc świetną grą, a producent kolejny raz sprostał wymaganiom większości fanów. Piszę większości, ponieważ spotkałem się opiniami, mówiącymi, że w Black Ops’ie brakuje klimatu, który udzielał się nam grając w starsze części. Czy jest to prawda? Według mnie nie, ponieważ wiadomo, że technika idzie do przodu i twórcy gier biorą udział w istnym wyścigu szczurów, w którym każdy chce wygrać. Niesie to za sobą radykalne zmiany, jednakże w przypadku Cod:BO oceniam je na plus.

Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7