Tworzony przez Techland, Call of Juarez: Więzy Krwi jest prequelem do uznanego na całym świecie action shootera osadzonego w realiach dzikiego zachodu.Jako bracia McCall, gracze wezmą udział w wyprawie po legendarne złoto Juarez, od zdewastowanej wojną secesyjną Gerogii, aż po Azteckie ruiny w Meksyku.

Ich droga bezprawia poprowadzi ich na najdzikszy zachód jaki kiedykolwiek pokazano. Będąc doskonałymi rewolwerowcami, zabiją wszystkich stających na ich drodze. Jednak gdy do gry wejdzie rządza, ich więź krwi stanie się cienka, jak nigdy dotąd…

Rozgrywka opierająca się na współpracy obu braci – gracze mogą wybrać w którego z braci McCall chcą się wcielić przed daną misją. Każdy z braci charakteryzuje się odmiennym stylem gry (walka na dystans vs. walka w zwarciu), innymi umiejętnościami (posługiwanie się lassem, dynamitem) oraz różnymi dostępnymi rodzajami broni (rewolwery, strzelby, …). Stała współpraca braci i umiejętne wykorzystanie ich możliwości pozwala wziąć udział w najdzikszych strzelaninach jakie do tej pory widzieliśmy.

Pojedynki rewolwerowców – Call of Juarez: Więzy Krwi oferuje ekscytujące walki, których esencją jest mistrzowskie posługiwaniu się bronią i jej usprawnianie. Bez względu czy walki toczą się na krótkich, czy długich dystansach, bracia mają do dyspozycji różne rodzaje broni od wielkokalibrowych ciężkich karabinów, przez strzelby snajperskie, aż po rewolwery wykorzystywane m.in. w kultowych pojedynkach jeden na jednego. Każdy celny strzał podnosi ich wskaźnik koncentracji, który umożliwia uaktywnienie śmiercionośnych specjalnych trybów strzeleckich – jeszcze bardziej skutecznych, gdy bracia ze sobą współpracują.

Dziki Zachód – Call of Juarez: Więzy Krwi ukazuje zachód zanim został w pełni ujarzmiony, pełen charakterystycznych lokacji ( saloon, więzienie szeryfa, miasto duchów) i bandytów. Bracia McCall spotkają na swojej drodze piękną senioritę, wodza – renegata z plemienia Apaczów, meksykańskiego króla bandytów oraz opętanego rządzą zemsty pułkownika, wszyscy motywowani chciwością i odrazą do moralności. Gracze będą uczestnikami scen, w których wykorzystają konie, kanoe i wagony, aby doświadczać w pełni otwartego świata dzikiego zachodu (sucha pustynia Arizony, wioska Indian w lesie, okopy podczas wojny secesyjnej, ogromne plantacje bawełny).

Innowacyjny multiplayer, osadzony w realiach dzikiego zachodu – rewolwerowcy, bandyci, szeryfowie, wszyscy walczący pomiędzy sobą online, aby zdobyć nagrody. Wiele postaci możliwych do odblokowania podczas gier drużynowych, opierających się na konkretnych celach lub w czasie prostych deathmatchów. Call of Juarez: Więzy Krwi wprowadza system nagród, poprzez który nagroda za danego gracza wzrasta, razem z coraz większą ilością zabitych przeciwników. Gracze próbując zdobyć jak największą stawkę, muszą pozbyć się najgroźniejszych spośród nich. Z kolei misje skonstruowane wokół konkretnego celu, pozwalają graczom przeżyć napady na pociągi, rabunki na banki i wiele innych charakterystycznych scen z dzikiego zachodu.

Więcej na gamelobby.pl