Chalmers Campus Lindholmen- całość

Chalmers Campus Lindholmen to szwedzki, kolorowy budynek uniwersytecki w Gothenburgu. Dynamiczna geometria kątowa i oszałamiająca struktura przyciągają ciekawskich gapiów. Całość wygląda jak oblana kolorową fontanną. Architekci wyrazili hołd włoskiej epoce renesansu, biorąc z niej cenne wskazówki.

wnętrze Chalmers Campus Lindholmen

Cylindryczna konstrukcja i fasada przypominająca mozaikę z kolorowych, klasowych okien to architektoniczne dzieło zaprojektowane przez  Wingårdha Arkitektontora. Skomplikowane ale ujmujące i olśniewające wizualnie. Niemożliwe do pominięcia pośród pozostałych futurystycznych budowli kampusu.

Geometria Chalmers Campus Lindholmen Chalmers Campus

Najprościej i najcelniej możemy określić ten ,,wybryk” ludzkiej kreatywności- ,,sztuką funkcjonalną”. W budynku odbywają się zajęcia z zakresu technologii, architektury i nauk przyrodniczych.

kolorowy budynek

Przeważająca w zieleń fasada ma pogłębiać ekologiczną świadomość społeczeństwa. Zamontowane ruchome ekrany natomiast wykorzystują energię słoneczną. Propaganda zarówno ciekawszego i trochę zwariowanego stylu życia jak i szacunku dla otaczającej nas natury.

 

Autor: Aleksandra Daniszewska