Najnowszy krótkometrażowy film promocyjny Chanel to synergia w najlepszym wydaniu. Znajdziemy w nim wszystko, co składa się na sukces. Jest Cara Delevingne, super modelka, której marzy się kariera aktorki i jak możemy usłyszeć także piosenkarki. Jest Pharrell Williams, super muzyk, któremu marzy się kariera w świecie mody. I najważniejszy element układanki – Karl Lagerfeld, super projektant, który kocha kręcenie oryginalnych filmów promujących kolekcje Chanel. Dodajmy do tego jeszcze genialną aktorkę Geraldine Chaplin i mamy idealną obsadę, której daremnie szukać w niejednym filmie z górnej półki.

Potwierdziły się niedawne doniesienia medialne, że Delevingne nagrywa muzykę wspólnie z Pharrellem. Dom mody Chanel zdecydował się więc szybko zaprezentować zwiastun filmu, zatytułowany „Reincarnation” („Reinkarnacja”), który możecie obejrzeć pod tekstem. W ten sposób postanowili promować swoją kolekcję Paris-Salzburg 2014/15 Métiers d'Art, która zostanie pokazana 2 grudnia. Cały film natomiast będzie można obejrzeć już 1 grudnia.

Podobnie jak większość filmów Chanel, także w najnowszym odnajdziemy wątki z bogatej historii luksusowej marki. Tym razem nawiązano do eleganckich czasów imperium Austro-Węgier. W rytm wirującego walca wpleciono wątki z życia Coco Chanel.

Akcja rozgrywa się w latach 50. w jednym z hoteli w okolicach Salzburga. Cara Delevingne obsadzona została w roli zakochanej cesarzowej, zaś Pharrell Williams został samym Franciszkiem Józefem. Para, którą oglądamy na obrazie, ożywa i opuszcza krępujące ją ramy.

W tle możemy usłyszeć czarujący utwór “CC the World”, który skomponował Pharrell. Muzyk jest niezwykle wszechstronną osobą, ponieważ wcielił się również w postać boya hotelowego, na którego spogląda sama Coco Chanel, grana przez Geraldine Chaplin. Nota bene, marynarka, którą miał na sobie boy, stała się inspiracją dla projektantki do stworzenia jej ikonicznego tweedowego żakietu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne genialne dzieło Lagerfelda, który nie ustaje w kreacji.