Zapewne większość z was wie doskonale, kim jest wspominany przeze mnie Stig, a dla tych którzy jeszcze nie wiedzą wyjaśniam, że Stig to zawsze zamaskowany kierowca wyścigowy ubrany w biały kombinezon, którego zajęciem jest testowanie sprawności samochodów w słynnym brytyjskim programie motoryzacyjnym „Top Gear”, który prowadzą Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James Daniel May.

Największą popularnością w programie „Top Gear” cieszy się bowiem właśnie tajemniczy kierowca wyścigowy Stig, na którego temat krążyło dotychczas wiele plotek. Co więcej, podobno 21 stycznia 2009 roku stacja telewizyjna BBC przyznała, że w rolę Stiga wcielił się nie kierowca rajdowy Damon Hill, lecz jego ojciec – Graham Hill, którego śmierć na potrzeby programu została upozorowana w wypadku.

Bez względu jednak na to, kim tak naprawdę jest Stig jego rosnąca popularność stała się inspiracją do stworzenia szerokiej gamy produktów sygnowanych jego imieniem. I tak oto na przykład brytyjska sieć sklepów Marks&Spencer w swojej świątecznej ofercie posiada między innymi breloczek do kluczy w kształcie małego Stiga za 3 funty, dość duży czarny kubek z podobizną Stiga za 6 funtów, a także najnowszy przebój, czyli zdalnie sterowany model Caterham R500 w skali 1:16.
Model ten występuje w dwóch różnych wariantach kolorystycznych, a mianowicie: w białym z czerwonymi pasami, a także żółtym z czarnymi pasami. Z kolei za kierownicą zasiada sam Stig tyle, że tym razem w wersji miniaturowej. Caterham R500 początkowo kosztował 19,50 funtów (około 90 złotych) obecnie zaś można go nabyć w ofercie specjalnej za jedyne 15 funtów we wszystkich oddziałach sieci Marks&Spencer aż do wyczerpania zapasów. Każde z tych aut porusza się w nieco innej częstotliwości, dlatego też można się ścigać aż dwoma na raz.

Ponadto warto w tym miejscu także podkreślić, iż Caterham 500 zdeklasował między innymi takich rywali jak Bugatti, Veyron, Pagani Zonda, a nawet Ferrari i w 2008 roku otrzymał tytuł Top Gear Car of The Year 2008 (Top Gear Samochód Roku 2008). A zatem, jeżeli nie macie jeszcze żadnego konkretnego pomysłu na prezent świąteczny dla waszej małej lub większej „pociechy”, to moim zdaniem, warto przemyśleć także i tę opcję. Caterham 500 jest bowiem dostępny nie tylko w sklepach Marks&Spencer w Wielkiej Brytanii, ale i w rozmaitych sklepach internetowych oraz na aukcjach