Cellulit to największy koszmar każdej kobiety, szczególnie w okresie wakacji, kiedy nosimy kostiumy czy krótkie szorty. Niektóre kobiety w bardzo młodym wieku już mają oznaki skórki pomarańczowej, inne nigdy nie doczekają się jej. Pewnie nie raz zastanawiałyście czemu cellulit u jednych występuje, a u drugich już nie?!

Jest kilka prostych zasad, które trzeba przestrzegać:
Unikać zbyt wyoskich obcasów
Anorektyczna Victoria Beckham przekonała się, że noszenie zbyt wysokich obcasów powoduje pomarańczową skórę. Gwiazda jest uzależniona od szpilek, w ogóle się z nimi nie rozstaje, co powoduje ciągłe napięcie mięśni łydek. Wynikiem tego to uciskanie żył i zaburzenie krążenia krwi. To główna przyczyna cellulitu.
Efekt Jojo
Każdy wie, że nie ma nic gorszego niż efekt Jojo. Lily Allen od lat stara się pozbyć zbędnych kilogramów. Najpierw tortuje się drakońskimi dietami, aby później znów rzucić się na jedzenie. Wyniekiem tego są rozrastające komórki tłuszczowe, które stają się bardziej zbite.
Stres
Stres jest największym wrogiem człowieka. Zaczynają sie psuć zęby, wypadać włosy, pojawiają się pryszcze, zmarszczki oraz cellulit. Stres prowadzi do zachwiania gospodarki katecholaminów, co wywołuje pomarańczową skórę. Wiele gwiazd się o tym przekonało, jak Rihanna, Lady Gaga czy Britney Spears.
Słońce
Energia czerpana z słońca jest niezwykle bardzo istotna. Jednak wszystko dobre co jest w umiarze. Za duże przybywanie na słońcu przesusza naszą skórę i pogarsza jej ukrwienie. Dlatego Doda czy Pamela Anderson nie były w stanie uniknąć cellilitu.
Jest wiele metod aby walczyć z pomarańczową skórą. Pierwsza zasada to unikanie bardzo wysokich szpilek. Polecamy również olejki drenujące, masaże oraz kremy, zwalczające cellulit.