Japonia to kraj, w którym rozgrywa się przedziwny spektakl. To Państwo z jednej strony tworzy niezwykłe innowacje i oddaje się cyfrowym rozrywkom. Z drugiej zaś hołduje średniowiecznym tradycjom i przeżywa największą zapaść demograficzną na świecie. Proces wyludniania i starzenie się tego społeczeństwa trwa już od połowy lat 70. Japończycy to zupełnie inny kod kulturowy. Ich lęki, fobie i obsesje to nie lada wyzwanie dla następców Freuda.

Psychoanalitycy po zapoznaniu się ze zdjęciami muzeum, w centrum którego leży proces fekalny, z całą pewnością stwierdzą, że japońskie społeczeństwo jest zafiksowane na fazie analnej.

Z perspektywy kulturowej niezwykle istotne jest poczucie wstydu. Być może wstyd, który towarzyszy wydalaniu, jest przez Japończyków oswajany przez miejsca, które prezentują rozmaite formy toalet i wydzielin.

Kiedyś trendu.pl promował szwedzkie lalki Pee&Poo. Teraz zachęcamy do wizyt w Japonii i odwiedzenia tego niezwykłego muzeum. Zdjęcia poniżej nie wymagają komentarza. Zwróćcie uwagę na fekaliczne gadżety.