Kiedy my baraszkujemy po sklepach szukając ciekawych ubrań na lato, kolekcja Chanel na sezon wiosna/lato 2010 miała swoja premierę. Pokaz mody odbył się jak zwykle dla Chanel w pięknej scenografii, na plaży w Wenecji.
„Wenecja ma wspaniałą i tajemniczą stronę, która bardzo mnie interesuje. Bardzo podoba mi się charakter Włochów i styl życia mieszkańców Wenecji” powiedział Karl Lagerfeld. „Również nie zapomnijmy, że Coco Chanel mieszkała w Wenecji przez 10 lat.”
Modelki ubrane w letnie przewiewne stroje chodziły po wybiegu stworzonym na piasku, gdzie były bacznie obserwowane przez stylistów, edytorów magazynów związanych z modą czy gwiazd. Każda osoba uczestnicząca na pokazie dostała ręcznik na plaże Chanel oraz inne akcesoria przydatne w ciepłe dni nad morzem.
Co do ubrań widać, że w przyszłym roku nastąpi powrót lat 20-tych! Kroje, kolory, makijaże – wszystko sprzed prawie stu lat.
Na wybiegu mogliśmy zobaczyć modeli: Lara Stone, Tatjana Patitz, Siri Tollerod, Heidi Mount, Liu Wen, Charlotte di Calypso, Denisa Dvorakova oraz wielu innych.