Charrie’s Cafe nadaje napojom nowe znaczenie. Jazda na rowerze jest traktowana jako przyjazna dla środowiska i zdrowa alternatywa dla prowadzenia. Teraz, dzięki Charrie's Cafe wpływa to również na urocze biznesy. Rowerowa kawiarnia stworzona przez Rie Sawadę krąży wokół ulic Berlina, proponując pyszne napoje obywatelom, chroniąc ich gardła przed wyschnięciem na wiór.

Rie Sawada uwielbia jeździć na rowerze. Jest to dla niej rodzaj wolności i „możliwość zobaczenia miasta na bardziej osobistym poziomie”. Rie twierdzi, że jazda na rowerze poprawiła jakość jej życia. Do stworzenia przenośnej kawiarni rowerowej zainspirował ją jej znajomy Crankee, który jeździł z opiekaczem BBQ na tylnym bagażniku roweru.

Rie żyje w Pekinie i jeździła po tym mieście odkąd była kilkuletnim dzieckiem. Jak sama przyznaje: „Stary Pekin był labiryntem z wąskimi uliczkami i uwielbiałam wolność, którą dzięki rowerowi mogłam badać. Teraz Pekin jest miastem pełnym samochodów, ale rower jest wciąż najlepszym sposobem do poruszania się”. Jej ulubionym miastem do jazdy jest Frankfurt, gdyż jego infrastruktura i duża liczba dróg rowerowych pozwala na bezpieczna jazdę.

Aby wiedzieć, gdzie Sawada uderzy następnym razem ze swoją kawiarnią należy po prostu jechać wraz z jej blogiem: charriescafe.blogspot.com

 

Autor: Aleksandra Pietrzak