Dzięki maszynie iBanksyMachine, możesz chociaż poudawać, że tak się stało. Automat sprzedaje zestaw szablonów najpopularniejszych prac artysty. Maszyny iBanksyMachines można znaleźć w całym Londynie, dzięki czemu rzeszy turystów, jak i miejscowych chętnie kupują szablony.
Banksy to jeden z najbardziej znanych światowych artystów. Mówią o nim wszyscy, jednak nikt nie wie jak wygląda. Fenomen jego aktywności polega na tym, że nikt, nigdy i nigdzie go nie widział. Co więcej nie jesteśmy pewni jego imienia, nazwiska i idąc dalej tożsamości. Brytyjska gazeta The Guardian snuje jednak podejrzenia, że artysta nosi imię Robert Banks. Natomiast gazeta „Mail on Sunday”, uważa że pod pseudonimem Banksy ukrywa się 34-letni Robin Gunningham z Bristolu. Przez wiele miesięcy prowadzone było śledztwo i przesłuchania wśród wszystkich osób, mogących mieć jakikolwiek kontakt z Banksy'm. Czy to naprawdę on?
Dzieła artysty to nie tylko intrygująca forma. To przede wszystkim treść. Banksy znany jest z prześmiewczych szablonów, w które wpisuje kontekst polityczny i społeczny. Artysta słynie również z akcji muzealnych. Jego prace posiada m.in. Angelina Jolie. Aktorka kupiła za $75 000 antyczny posąg z raną postrzałową w głowie. Kolejną wielbicielką Banksy'ego jest Christina Aguillera. Piosenkarka kupiła obraz przedstawiający królową Wiktorię w czasie lesbijskiego stosunku z prostytutką, za 25 000 funtów.