Julinian Beever to brytyjski artysta, który swoimi pracami potrafi zainteresować dosłownie każdego. Jego niezwykle oryginalna twórczość znana jest niemalże na całym świecie. Oglądalność filmików, które rejestrują proces powstawania jego malunków, w serwisie internetowym Youtube, bije rekordy popularności. Czym zasłynął Julian Beever? Malowaniem na ulicach trójwymiarowych rysunków. 

Chociaż zdjęcia prac artysty krążyły w Internecie od 2004 r., to największą sławę przyniosły mu grafiki z 2007r. Wtedy też , agencja reklamowa Ogilvy na zlecenie firmy Johnson & Johnson, zatrudniła Juliana Beevera do promocji nowej linii kosmetyków zapobiegających starzeniu się skóry. Miał on za zadanie stworzyć gigantyczny rysunek przedstawiający Fontannę Młodości. Dzieło, malowane na chodniku Union Square na Manhattanie, przykuło uwagę wielu przechodniów. Aby dodatkowo zwiększyć promocję produktu marki Johson& Johson, na Youtube umieszczono filmik, który przedstawia proces powstawania Fontanny Młodości. Przyniosło to Julianowi Beeverowi niezwykłą popularność.

Dzięki doskonałemu operowaniu perspektywą, artysta potrafi wywołać wrażenie trójwymiarowości swoich obrazów. Rysunki, oglądane z odpowiedniej perspektywy wydają się być fragmentem otaczającej nas rzeczywistości. Są one to tego stopnia niezwykłe, że często pojawią się sugestie, ze ich zdjęcia są wynikami cyfrowej obróbki. Jednak autentyczność prac Juliana Beevera potwierdzają liczne filmiki. 

Tematy rysunków chodnikowych artysty są bardzo różne, zawsze jednak - zabawne i odrobinę surrealistyczne. Przykuwają wzrok zarówno ciekawą techniką wykonania, jaki i żywymi kolorami. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Swoimi pracami Julian Beever udowadnia, że sztuką można się bawić, bawiąc przy tym innych