Sławna lalka Barbie w tym roku obchodzi swoje 50-cio lecie. Jest to niezwykłe wydarzenie tym bardziej, że lalka Barbie nie jest już zwykłą zabawką, ale ikoną popkultury, która w jakimś stopniu miała wpływ na obraz współczesnego świata. Co więcej stała się inspiracją dla niektórych artystów i projektantów mody.

Słynny Christian Louboutin zdecydował się stworzyć unikatową kolekcję mini butów specjalnie dla Barbie. W Paryżu ukazał się właśnie kolekcjonerski album zatytułowany ''My year in Paris with Christian Louboutin Xo Xo Barbie''. Album wywołał spore zamieszanie wśród wszystkich fashion victim. Wszyscy się zastanawiali czy zdjęcia przedstawione w albumie są prawdziwe, czy jest to może zwykły fotomontaż. Najwięcej emocji wzbudziły mini szpilki z czerwonymi podeszwami, które ma na sobie Barbie. Jak się szybko okazało w żadnym wypadku nie jest to żaden fotomontaż, tylko prawdziwa sesja zdjęciowa z udziałem samej Barbie i sławetnych butów Christiana Louboutin. Zdjęcia naprawdę wyglądają ciekawie, tym bardziej, że zaprojektował je sam Christian . Jedyne co mnie zastanawia, to tak naprawdę po co zrobiono cały album i czemu jest zatytułowany „Mój rok w Paryżu Christian Louboutin Xo Xo Barbie?”. Na to pytanie chyba nie potrafi odpowiedzieć nawet sam projektant...

Jedno jest pewne, sławetna lalka w czarnym opiętym stroju wygląda naprawdę atrakcyjnie i na pewno nie jest zabawką dla małych dzieci. Czyżby teraz nastąpił kolejny przełom i Barbie stanie się gadżetem dla dorosłych? A co Wy o tym myślcie? Czy lubicie słynną lalkę?