By skutecznie odmłodzić, ujędrnić i wygładzić swoje ciało wystarczy dać się raz na jakiś czas wsadzić w „kokon”. Body Wrapping, bo tak profesjonalnie nazywa się zabieg, podczas którego działanie preparatów pielęgnacyjnych wspomaga się owijając ciało bandażem lub folią. 
Pod wpływem ciepła, które wytwarza się w takim „kokonie” dochodzi do aktywizacji procesów przemiany materii w skórze. Przez to zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa, a skóra staje się wyraźnie bardziej wygładzona i jędrna.

Zabiegi Body Wrapping są szczególnie wskazane osobom, których skóra jest sucha i zwiotczała, a także osobom otyłym i ze skłonnością do cellulitu. Przeciwwskazań do zabiegów Body Wrapping jest niewiele. Zapalenie żył, rozedma płuc, niewydolność nerek, ciąża i epilepsja to w zasadzie wszystkie powody, dla których nie powinniśmy poddawać się zabiegom. 
Przed zabiegiem Body Wrap zwykle wykonuje się peeling by usunąć martwy naskórek, co wspomaga wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Zazwyczaj przeprowadza się serię zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od wieku klientki i zwykle na jedną dziesiątkę lat przypada jeden zabieg. W trakcie serii takich zabiegów najczęściej wykorzystywane są dobroczynne właściwości czystych bioaktywnych produktów pochodzenia naturalnego, którymi mogą być np. algi morskie, glinki, muł, błoto oraz olejki eteryczne i ekstrakty.

Jeśli więc nie cierpisz na epilepsję, niewydolność żył lub nerek, już teraz możesz poznać zalety zabiegów Body Wrapping by rozkoszować się piękną, pozbawioną cellulitu, jędrną i gładką skórą