Ostatnio wiele się mówi o wschodzącej gwieździe młodego pokolenia – Megan Fox. Być może także ze względu na jej najnowszy film, który wkrótce ukaże się na ekranach kin, a mianowicie horror „Jennifer’s Body” („Zabójcze ciało”). Aktorka chociaż niezwykle kobieca oraz seksowna, ma równocześnie bardzo wyrazisty lub wręcz agresywny wizerunek. Znana jest między innymi z tego, że nie przebiera w gestach, a także oficjalnie przyznała się do biseksualizmu.

Megan Fox urodziła się w 1986 roku w Oak Ridge w stanie Tennessee. Posiada korzenie irlandzkie – być może stąd ów nieposkromiony charakter – francuskie oraz… indiańskie, co z kolei tłumaczyłoby jej niezwykłą i unikalną urodę. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w wieku 15 lat. Pierwszą rolę zagrała w filmie „Wakacje w słońcu” w 2001 roku u boku słynnych bliźniaczek Mary-Kate i Ashley Olsen. Ponadto można ją było także zobaczyć w „Bad Boys II” jako tancerkę, „Transformers”, „How to Lose Friends & Alienate People” („Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”) czy „Transformers: Revenge of the Fallen” („Transformers: Zemsta upadłych”). Jak zatem widać dobór jej ról zdaje się nie być przypadkowy. Są one bowiem równie seksowne, co i mroczne.
Nie bez znaczenia jest także fakt, iż wiele osób nazywa ją następczynią Angeliny Jolie. Sam ojciec Angeliny – Jon Voight – widzi w nich pewne podobieństwo. I chodzi tutaj zarówno o wygląd fizyczny, jak i nietuzinkową osobowość. Obie panie są bowiem nadzwyczaj atrakcyjne, a także przyległa do nich łatka kusicielki. Co więcej, mówi się nawet, iż Megan Fox i Angelina Jolie są „w stanie wojny”. Aktor Jon Voight przyznał, że Fox w późniejszym okresie czasu mogłaby wręcz zastąpić jego córkę, jednakże tylko pod warunkiem, że zagra jeszcze w kilku głośniejszych produkcjach, a także zaangażuje się w działalność charytatywną.

Warto w tym miejscu także nadmienić, iż dorobek filmowy Angeliny Jolie jest dosyć pokaźny, niełatwy i nader różnorodny. Zagrała ona między innymi w „Gia”, „Girl, Interrupted” („Przerwana lekcja muzyki”), „The Bone Collector” („Kolekcjoner kości”), „Gone in Sixty Seconds” („60 sekund”), „Beyond Borders” („Bez granic”), a także w słynnym „Lara Croft: Tomb Raider”, który został stworzony specjalnie z myślą o niej. Obecnie aktorka od kilku lat związana z Bradem Pittem poświęca się macierzyństwu, a także akcjom charytatywnym, głównie w Afryce. Krążą też plotki, że cierpi na anoreksję.

Bez względu na dalszą karierę Angeliny Jolie, Megan Fox również życzymy w tej kwestii jak najlepiej. Tym niemniej jednak, nie można się oprzeć wrażeniu, że do tej pierwszej wiele jej jeszcze brakuje, szczególnie w dorobku aktorskim