Po międzynarodowym konkursie architektonicznym, zespół kierowany przez Grant Associates został wybrany do przygotowania mistrzowskiego planu dla Marina South Gardens w Singapurze jako części Parku Narodowego Board Gardens by the Bay.

Projekt krajobrazu ma na celu podniesienie wagi Singapuru i zacementowania jego wizerunku jako najważniejszego miasta-ogrodu na wschodzie. Dlatego też ogrody są częścią planów aby przyszły Singapur stał się ważnym miejscem świata i centrum biznesowego. 
Mistrzowski plan czerpie inspirację z formy Orchidei i posiada inteligentną infrastrukturę, która pozwala na uprawę roślin, które normalnie nie rosną w Singapurze. Najważniejszym elementem tej infrastruktury jest miejsce Zimnych Ogrodów ("Cool Garden") wzdłuż krawędzi Marina Bay. Są tam także Zimne i suche "Cool Dry" ogrody oraz zimne i wilgotne konserwatorium ("Cool Moist Conservatories"), przedstawienia Morza Śródziemnego, tropikalne wzgórza i 
coroczne obszary kwitnienia roślin i przepięknych gatunków kwiatów. 
Ogrody te zapewniają również niesamowite, pełne fantazji, tematyczne miejsce na imprezy i wystawy

"Supertrees" to magiczne pionowe ogrody o mierzące od 25 m do 50 m wysokości. Struktury te są punktem orientacyjnym dla Gardens Bay i samego Singapuru. Do tego zamontowane będą centra koncentracji energii słonecznej, miejsca pobieranie deszczówki i przewody wentylacyjne.

Tematami będą "Ludzie i Rośliny" i "Rośliny i Planeta". Tematy te podejmuje się w różnych częściach ogrodów, podtrzymując główną ideę i dostarczając edukacji.
Projekt zostanie ukończony w 2011 roku i będzie kosztował k. 350 milionów funtów