Adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który - podobnie jak my wszyscy - nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los  równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. To opowieść podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.


Film Davida Finchera jest naprawdę godny polecenia. Mimo, że trwa aż 167 min, ogląda się niesamowicie szybko. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” jest porównywalny do Foresta Gumpa, Wichrowych Wzgórz czy Zielonej Mili.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich tegorocznych nagród. Oscary wręczone zostaną po raz 81. Najwięcej nominacji otrzymał w tym roku „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona.”

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" otrzymał 13 nominacji do Oscara w takich kategoriach jak: Najlepszy Film (wśród producentów Kathleen Kennedy, która po raz szósty wprowadziła swój film do finałowej piątki i tym samym wyrównała rekord Stanleya Kramera i Stevena Spielberga), Reżyser, Scenariusz Adaptowany, Efekty Specjalne, Scenografia, Zdjęcia, Kostiumy, Charakteryzacja, Dźwięk, Montaż, Muzyka oraz za rolę drugoplanową dla Taraji P. Henson i pierwszoplanową dla Brada Pitta.