Kuracja hormonalna ma swoje skutki uboczne, a ulotki dołączone do pigułek przestrzegają zwykle przed tymi samymi zagrożeniami  – wahaniem nastrojów, spadkiem libido, pojawieniem się nadmiernego owłosienia lub trądziku, ryzykiem zachorowania na choroby sercowe itd. Nie zmienia to jednak faktu, że przyglądając się statystykom i opiniom użytkowniczek , można określić najczęściej spotykane wady i zalety danych pigułek. Za co najczęściej chwalą, a na co skarżą się kobiety przyjmujące Cilest ?
Indywidualnej reakcji organizmu na ten lek nie da się przewidzieć. Jedne z nas mogą przyjmować je przez wiele lat bez żadnych skutków ubocznych, inne odstawiają je już po jednym listku. Kobiety przyjmujące Cilest regularnie najczęściej skarżą się na bóle żołądka i mdłości. Zdarzają się też takie, które za powstanie grzybicy pochwy obwiniają właśnie te tabletki. I wreszcie – co wyjątkowe w przypadku Cilestu – zdarza się, że kobiety narzekają na nagłe pojawienie się wysypek i przebarwień na skórze, zwłaszcza pod wpływem słońca lub solarium. Niewiele z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że również i skórne anomalie mogą być spowodowane źle dobraną kuracją hormonalną.
Z zalet Cilestu wymienić należy na pewno jego wpływ na poprawę cery oraz powiększenie piersi. Ponadto kobiety często podkreślają, że dzięki tym pigułkom udało im się zrzucić kilka kilogramów. Za lekiem przemawia też cena, zwykle nie przekraczająca 30zł. Przed zdecydowaniem się na Cilest na pewno warto wykalkulować, na czym zależy nam bardziej i na które skutki uboczne jesteśmy podatne