Wydawało się, że kariera Doroty Gardias nabierze rozpędu. Po spektakularnej wygranej w IX edycji "Tańca z gwiazdami" pięknej pogodynce TVN wróżono szybki awans zawodowy. Ostatnio jednak gwiazda Doroty nieco zgasła. Co się dzieje z uroczą prezenterką ?

Biografia Gardias to niemal opowieść o Kopciuszku. Skromna dziewczyna z Tomaszowa Lubelskiego, która - jak sama przyznaje - pochodziła z raczej niezamożnej rodziny, pojawiła się na wizji najchętniej oglądanej stacji telewizyjnej i zaczęła zarabiać prawdziwe pieniądze. Po drodze były konkursy piękności, przygoda ze śpiewaniem i studia. Gardias szybko stała się ulubienicą widzów i .. dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka. Postanowiono zaprosi ją do udziału w popularnym tanecznym show. Okazało się, że w przeciwieństwie do Omeny Mensah i Agnieszki Cegielskiej, koleżanek z TVN Meteo, Dorota świetnie radzi sobie na parkiecie. Pogodynka pokonała konkurencję, w mistrzowskim stylu wygrywając program. Wtedy władze stacji postanowiły wypromować ją na nową gwiazdę TVN. Mówiło się o posadzie prowadzącej śniadaniowy program "Dzień dobry TVN". Najpierw jednak Dorota dostała szansę współprowadzenia wakacyjnego "Projektu Plaża" (pomysłodawcą programu jest Olivier Janiak, aktualnie zajęty swoją niedawno powiększoną rodziną). Szansa okazała się tak naprawdę przekleństwem. Okazało się, że Dorota świetnie sprawdza się w roli prezenterki pogody .. i tylko w niej.

Jako prowadząca "Projekt plaża" nie zdołała przekonać do siebie publiczności. Program cieszył się bardzo słabą oglądalnością i wyraźnie przegrywał w swoim paśmie z konkurencyjnymi stacjami. Po wakacjach Gardias nie pojawiła się ani w "Dzień dobry tvn", ani w żadnym innym programie. Powróciła do zapowiadania pogody na antenie TVN, TVN Meteo i TVN 24. Jaki z tego wniosek ? Może czasami lepiej nie kombinować i nie tworzyć na siłę specjalistów od wszystkiego ? Dorota Gardias jest piękną, młodą kobietą, bez której wielu Polaków nie wyobraża sobie wieczornej prognozy. Nie ma jednak dziennikarskiego wykształcenia i warsztatu, więc może lepiej niech zajmuje się tym, w czym naprawdę jest świetna