Poznań w ciągu ostatnich lat zmienił się nie do POZNANIA. To nowa stolica designu, architektury i sztuki. Tutaj w ceglanych budynkach oraz starych fabrykach znajdują się centra kultury.
Jest kilka miejsc na mapie Poznania, które koniecznie trzeba odwiedzić:

Stara Drukarnia
Dwustuletni budynek, który wygląda jakby zaraz miał się załamać, już wkrótce przejedzie remont i stanie się Centrum Designu. Na razie możemy się wybrać tutaj na wystawę lokalnych artystów, lub wybrać się na konferencje czołowych projektantów.

Galeria Domino
Galeria ma niewielkie gabaryty, jednak nie przeszkadza to założycielkom na zaprezentowanie najlepszych sztuk światowego designu. Można tu znaleźć dywany Gania Blanco, porcelanę marki Kahl, meble Bruhl czy Kartella. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

SPOT w starej elektrowni
SPOT. stworzony został nie tylko w celu sprzedaży atrakcyjnych usług i przedmiotów ale i kreowania twórczego spędzania czasu wolnego w gronie przyjaciół i rodziny. To miejsce gdzie oprócz wyszukanego designu, oryginalnego showroomu znajdziemy również restaurację ze znakomitą kuchnią, miejską plażę z prawdziwym piaskiem, dzienne spa. Niepowtarzalną atmosferę SPOT. zawdzięcza połączeniu oryginalnej XIX-wiecznej architektury przemysłowej z nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem wnętrza i unikalną ofertą.

Stare Koszary w Poznaniu
Kolekcje bardzo ciekawych sztuk wzorniczych znajdziemy w Starych Koszarach znajdujących się w samym sercu poznańskiego Grunwaldu, w dawnych koszarach przy ulicy Wojskowej 4, w których stacjonował 15 Pułk Ułanów Poznańskich.
Stare Koszary to nie jeden sklep, a kilka bardzo ekskluzywnych showroomów z designem.
Znajdziemy między innymi Ipnotic Concept Store, Bibelou Interiors, Artemix, które oferują meble, lampy i dodatki takich marek jak Vitra, Knoll, Serralunga, Seletti, xO, Flos, Oligo, Delta Light.
Nie tylko istotną rolę odgrywa tu design, ale również architektura. Budynki to bardzo modny przykład połączenia starych fasad, konstrukcji z nowoczesnymi elementami.
Jeżeli będziecie zmęczeni zakupami możecie iść na lampkę wina do Miełżyńskich lub na owoce morza ze świeżymi warzywami do Kyokai Sushi Bar.