Od lat mówi się, że pismo potrafi wiele o nas powiedzieć. Dlatego nasze pismo zmienia się kilka razy w życiu, tak jak nasz charakter.
Grafologia jest bardzo tajemniczą dziedziną psychologii, którą najczęściej wykorzystuje się  w kryminalistyce. Specjaliści od grafologii twierdzą, że można się bardzo dużo dowiedzieć o człowieku tylko z jego podpisu.
Biorąc pod uwagę szereg czynników, takich jak wysokość, szerokość, pochylenie liter, odległości między nimi a nawet pisanie nieczytelne ma zawarte bardzo dużo informacji w sobie.
Oto kilka podstawowych metod na odczytywanie pisma:
Jeżeli pismo jest pochylone w prawo charakteryzuje to ekstrawertyków, ludzi towarzyskich i chętnie uzewnętrzniających swoje emocje, którzy cenią sobie oryginalność i kreatywność.

Pismo pochylone w lewo charakteryzuje introwertyków, ludzi raczej zamkniętych w sobie, którzy unikają kontaktów z ludźmi, szczególnie w większych grupkach.
Jeżeli robimy duże odstępy między wyrazami oznacza to, że coś nas niepokoi, jesteśmy osobami mało ufnymi.
Małe, drobne literki świadczą o obniżonej samoocenie i małym poczuciu własnej wartości, natomiast duże oznaczają  duże mniemanie o sobie, silne poczucie godności osobistej, skłonności do przewodzenia.
Jeżeli robimy duże ogonki takich liter jak y, j czy g świadczą o tym, że  przywiązujemy bardzo dużą wagę do spraw materialnych i finansowych.
Nieczytelny podpis może oznaczać, że osoba podpisująca się jest nieufna lub ma coś do ukrycia. Woli nie rzucać się w oczy.

Jakie jest wasze pismo?