Wraz z nowym rokiem, zaczynają się nowe postanowienia, nowe możliwości oraz odbędzie się wiele nowych wydarzeń muzycznych. Ten rok zapowiada się naprawdę niezwykle ciekawie dla fanów dobrej muzyki oraz chęci niezapomnianej zabawy.

Na pierwszym, większym koncercie jaki się odbędzie wystąpi Thomas Anders czyli ½ duetu Modern Talking. Data koncertu ustalona jest już na13 lutego i odbędzie się w Katowickim Spodku.. Muzyka euro disco i synth pop którą prezentuje ten wokalista może nie jest akurat teraz na czasie, jednak każdy czasem ma ochotę poskakać przy dobrze znanych hitach z lat 80.

Dwa dni później w Warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi wszystkim znany Sting, gdzie podczas swojej trasy koncertowej: Sting: Back to Bass Tour , będzie promował swoją najnowszą płytę 25 Years.

Dla osób kochających pozytywnie nastrajającą muzykę 9 marca rozpocznie się już trzecia edycja Cracow Reggae Festival. Zaprezentują się tam czołowi polscy artyści związani z muzyką reggae/ dancehall/ ska. Występy urozmaicą również pokazy tańca dancehall.

A teraz niespodzianka…po raz pierwszy w Polsce 23 kwietnia w Ergo Arenie w Gdańsku odbędzie się koncert świetnego jazzowego wokalisty, który jest określany mianem ‘współczesnego Franka Sinatry’ oczywiście mowa o Michaelu Buble! Ten wspaniały artysta którego cechuje oryginalna i ciepła barwa głosu będzie u nas promował swój najnowszy Album „Christmas”.

Czerwiec zdecydowanie należeć będzie do miłośników ostrego rocka.15 czerwca w ramach trzeciego już w Polsce Festiwalu Sonisphere wystąpi brytyjski zespół Black Sabath, natomiast 30 czerwca do Rybnika wstąpi amerykański wszystkim dobrze znany zespół Guns N’ Roses.

Jeden z większych polskich corocznych festiwali na który każdy czeka z niecierpliwością jest oczywiście Heineken Open’er Festival. Odbędzie się w dniach 4.07- 7.07 i jak od 2003r  niezmiennie w Gdyni. Na razie znamy tylko dwie gwiazdy, za to prowadzące czyli wokalistka islandzkiego pochodzenia Bjórk i  brytyjski zespół The xx.

Heineken Opener Festiwal

Nie musimy opuszczać Trójmiasta, ponieważ 24 lipca w Ergo Arenie odbędzie się występ kolejnego zespołu który cofnie nas do lat 80 czyli koncert Roxette. Szwedzki duet, którego muzyka ma niezwykle nastrajające brzmienie.

Lipiec nie daje nam jednak odpocząć, 27 na warszawskim lotnisku Bemowo zostanie zorganizowany po raz pierwszy Impact Festival, mogło by się wydawać na co komu kolejny festiwal i tak mamy ich od groma, jednak jak już wiadomo wystąpi jeden z lepszych światowych zespołów specjalizujących się w różnych podgatunkach muzyki rockowej, a więc Red Hot Chili Peppers!

Kolejna coroczna tradycja czyli Przystanek Woodstock organizowany przez WOŚP, w tym roku już 18 edycja! Odbędzie się oczywiście w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2,3,4 sierpnia. Jedne z ważniejszych gwiazd jakie tam wystąpią to amerykańskie zespoły Anthrax i Ministry.

Muzyczne wakacje zakończymy 19 września koncertem brytyjskiej grupy muzycznej Coldplay. Artyści wystąpią na nowo otwartym Stadionie Narodowym w Warszawie.

coldplay

Jak widać mamy w tym roku na co oczekiwać, dałam tylko przedsmak tego co będzie działo się w tym roku w Polsce, bo na pewno organizatorzy zaskoczą nas jeszcze nie jednym elektryzującym wydarzeniem.

Autor: Joanna Zawadzka