Ze styczniowego wydaniu Vogue dowiesz się co projektanci mody mogą zrobić z samochodu Lexus CT

Producenci Lexus’a CT chwalą się, możliwością 90% recyklingu tego modelu samochodu. Sprowokowało to wiodące pismo o modzie, Vogue, do przeprowadzenia nietypowego ekperymentu, sprawdzającego słuszność tego stwierdzenia. Efekty będzie można zobaczyć w styczniowym wydaniu Vogue, a video promocyjne jest już dostępne w sieci.

Model Lexus’a CT rozłożono na czynniki pierwsze, a czterej projektanci mody (Moss Lipow, Eddie Borgo, John Patrick i Alejandro Ingelmo) zaprojektowali minikolekcje biżuterii, butów i ubrań.  Zostanie ona wystawiona na aukcji dobroczynnej, a zyski trafią na konto organizacji Fashion Designers of America / Vogue Fashion Fund.

Mauss Lipo, projektant okularów, zaproponował bardzo odważną propozycje – Środowiskową Korone Moralności. Jest to unikalne i postapokaliptyczne połączenie tiary i okularów. Mauss wykorzystał takie części samochodowe jak, rozrusznik, skrzynia biegów czy wydech.Eddie Borgo, projektant biżuterii, z zaworów przedniej szyby, łożysk i zacisków stworzył stylową biżuterie i nazwał ją Zaworową Kolekcją.


John Patrick użył kabli, pokrowców na fotele i chodniczków do uszycia szykownego płaszczu z trenczu – Sankturium Nomada.


Alejandro Ingelmo, projektant butów, zaprojektował Gwiezdne Buty. Powstały one ze skóry pokrywającej podłokietniki i plastikowych tub.Co sądzicie o takim sposobie recyklingu?

Autor: Natalia Kurantowicz